ANKARA HABERLERİ

Ankara Hemşeriliği 93’üncü Yılında

IHA
06.10.2015 - 09:59Son Güncelleme :

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ TARAFINDAN5 EKİM ATATÜRK’ÜN ANKARA HEMŞERİLİĞİNİ KABUL EDİŞ YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERE KATILDI.

IHA

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Ankara Kulübü Derneğitarafından5 Ekim Atatürk’ün Ankara hemşeriliğini kabul ediş yıldönümü dolayısıyladüzenlenen etkinliklere katıldı. Anıtkabir ziyareti ile başlayan etkinlikler Ankara Konağı’nda düzenlenen programla son buldu. Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa Dernek Başkanı Metin Özaslan, CHP Ankara Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu, Gülsün Bilgehan, Sivil Toplum Kuruşlarının temsilcileri ve çok sayıda Ankaralı katıldı.
AYDINLIĞA ÇIKAN YOL
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara Hemşeriliğini kabul edişinin 93’üncü yıl dönümüetkinlikleri,Anıtkabir’deki resmi tören ile başladı. Atatürk’ün mozolesine çelenk konulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Heyet hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirip anı odasına geçti.
Anı defterini imzalayan Özaslan ise“Bizler Ankara ve Ankaralılığın; Atatürk sevgisi ve cumhuriyet kültürü olduğunun idrakindeyiz”dedi.
“EN BÜYÜK HEMŞERİMİZ SİZSİNİZ”
Özaslan Atatürk’e ithafen “Ankaralılar ve Seymenler olarak 27 Aralık’ta Dikmen sırtlarında olduğu gibi, aynı kararlılıkta ve aynı heyecanla yine huzurunuzdayız. Çağdaşlaşma yolunda işaret ettiğiniz ilkelerinize sonsuz bağlılıkla inanıyor ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ inancıyla Ankara’mızı ve ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştırmaya çalışıyoruz. İlkeleriniz sadece bizim değil tüm mazlumların, insanlığın uygarlık yürüyüşünü aydınlatmaktadır. Bizler Ankara ve Ankaralılığın; Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet kültürü olduğunun bilincindeyiz. En büyük hemşerimizin siz olduğunuz bilinciyle her zaman da yanınızda olacağız. Ankaralılar ve Seymenler sizin gösterdiğiniz yoldan hiçbir zaman sapmayacaktır” ifadelerini kullandı.
AYDINLIĞA ÇIKAN YOL
Kutlamalar son olarak Ankara Konağı Fethi Yaşar Salonu’nda düzenlenen programla son buldu.Gecede konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bu ülke kolay kurulmadı. Ülkemizi aydınlığa çıkaran yol Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıdır. Onun gösterdiği yolda ilerleyerek değerlerimizi kurtarabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her yurttaş, bugün ister Cumhurbaşkanı olsun isterse sanayici, ister belediye başkanı olsun isterse esnaf bulunduğu makamları Atatürk’e borçludur. Bugün Türkiye İslam ülkeleri arasında farklı bir cumhuriyetse, o cumhuriyetin kuruluşunda onunla beraber hareket eden kadronun eseridir. Mustafa Kemal’i de arkadaşlarını da bu ülke hiçbir zaman unutmayacak ”dedi.
Gecede Türk Halk Müziği Korosunun söylediği birbirinden güzel şarkılara Ankara Seymenleri eşlik etti. Şarkıların hep birlikte coşkuyla söylendiği programda Ankara’ya hizmet edenlere de Ankara Kulübü tarafından plaket verildi.
Yıllardır Türk tarımına da hizmet eden aynı zamanda kazandığı servetin önemli bir kısmını vatanına, milletine bağışlayan Ankara eski Milletvekillerinden Hamdi Eriş’e plaketini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Hemşeriliği 93’üncü Yılında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Hemşeriliği 93’üncü Yılında haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı