Gündem Haberleri

  Ankara Film Festivali yenileniyor

  Hürriyet Haber
  02.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uluslararası Ankara Film Festivali, 11. yılında yeni bir gösterim programıyla izleyiciyle buluşacak. 1999'da 26 Nisan ile 9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde ulusal düzeydeki kısa film ve belgesel film yarışmaları ve yarışma dışı uluslararası belgesel film gösterileri ile uzun metrajlı Türk filmleri yarışması ve uluslararası sinema filmleri gösterileri ilk kez birbirinden ayrı tarihlerde gerçekleştirilecek.

  Bu planlamaya göre, 26-30 Nisan arasında kısa film ve belgesel film yarışmaları yapılırken, 1-9 Mayıs tarihleri arasında ise Ulusal Uzun Film Yarışması ve Dünya Sinemasından Örnekler bölümlerine yer verilecek. Festival yönetimi, bu değişiklikle isteyenin her türdeki filmi ayrı ayrı zamanlarında izleme fırsatını daha kolay yakalacağını belirtiyor.

  Belgesel filmler gösterimde

  Belgesel Sinemacılar Birliği'nin düzenlediği toplu gösterimler başlıyor. Sinemalarda vizyona girme şansı bulamayan belgesel çalışmaların seyirciyle buluşacağı bu etkinlik ocak ayı boyunca pazar hariç her gün yapılacak. Filmler, Belgesel Sinemacılar Birliği'nin Sıraselviler Caddesi No: 58/2 Sim Apt. Taksim' deki salonunda her gün 13.00 ile 19.00 saatleri arasında izlenebilecek. Filmler hakkında geniş bilgi 292 39 84 numaralı telefon ya da 232 61 47 numaralı fakstan edinilebilir.

  Seher Vakti Bursa'da

  Tiyatro İstanbul'un Seher Vakti adlı komedisi 5 Ocak'ta Bursa'da sahnelenecek. Tayyare Kültür Merkezi'nde matine ve suare olmak üzere iki kez sergilenecek oyunun yazarı Refik Erduran, yönetmeni Nedret Güvenç. Oyunda Ayşen İnci, Yosi Mizrahi, Osman Gidişoğlu, Funda Şirinkal ve Mustafa Arslan rol alıyor. Oyundaki kostüm ve dekor Nilgün Gürkan, ışık tasarımı da Aytekin Seday'a ait.

  İbrahimova ve Aysev'den yeni yıl konseri

  İstanbullu müzikseverler yeni yılın ilk günlerinde keyifli bir konser izleme olanağı bulacak. Türkiye'nin yanısıra dünyanın çeşitli ülkelerinde verdiği konserlerle de tanınan Yıldız İbrahimova ve genç tenor Hakan Aysev, 3 Ocak'ta Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde bir yeni yıl konseri verecek. Orkestrayı şef Erol Erdinç'in yöneteceği konser, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak. İbrahimova ve Aysev konserde ünlü opera aryalarından napoliten şarkılara uzanan geniş bir yelpazede eserler seslendirecek.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı