ANKARA HABERLERİ

Ankara Emniyeti’nde 90 yer değişikliği

Fevzi KIZILKOYUN/DHA
04.07.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde kritik görevlerde bulunan Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube müdürlüklerindeki Emniyet Müdür yardımcıları ve Şube müdürleri başta olmak üzere 90’a yakın kişinin görev yeri değiştirildi.

Fevzi KIZILKOYUN/DHA

TEM ve Güvenlik Şubesi’nde kritik görevlerde bulunan bir çok kişi Doğu illerine tayin oldu. Emniyet Teşkilatı’nın 2012 yılı genel atamaları kapsamında, Emniyet Müdürü ve Emniyet Amiri rütbesindeki yönetici personelin atama dönemi çalışmaları tamamlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2. Bölge zorunlu hizmetini tamamlayarak 1. Bölge kadrolara dönüşe tabi personel, 2. Bölge zorunlu hizmet sırası gelen personel ve bölge içinde nakil talebinde bulunan personelin durumları incelenerek atamaları yapıldı.

Kritik değişiklikler

Ankara Emniyet Müdürlüğü şube müdürlükleri ve ilçe emniyet müdürlüklerinde görevli birçok sınıf emniyet müdürü, emniyet amiri ve baş komiserin yerleri de değişti. En büyük değişiklik ise Terörle Mücadele ile Güvenlik Şube müdürlüklerinde meydana geldi. TEM’de sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı terfi ederken, şube müdürü ile baş komiserlerin de yerleri değişti. TEM’de görevli 40’a yakın kişi Doğu illerine ikinci kez tayin oldu. Aynı şekilde Güvenlik Şube Müdürlüğü’nde de başta terfi eden Emniyet Müdür Yardımcısı olmak üzere şube müdürü ile şube de görevli baş komiserlerin de başka illere tayin oldu. Birçok kritik operasyona imza atan ve kritik görevlerde bulunan TEM ile Güvenlik Şube Müdürlüklerinde 90’a yakın kişinin tayin olması dikkat çekti.

23 Müdür 20’ye düştü

Bu arada yeni atamalar ve görev değişiklikleriyle birlikte Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki 23 olan Emniyet Müdür Yardımcısı sayısı ise 20’ye çekildi. Müdürlük’te Müdür Yardımcısı olarak görev yapan dokuz kişi terfi ederken, geriye kalan 14 Emniyet Müdür Yardımcısı’ndan 6’sının daha yerlerinin değişeceği belirtildi. Böylece Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki 23 Emniyet Müdür Yardımcısı’ndan 15’i değişmiş oldu.

Kritik toplantı bugün

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki kritik atama ve değişikliklerle ilgili bugün Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya başkanlığında saat 10.00’da yapılacak toplantı ile netlik kazanacak. Tüm emniyet müdür yardımcıları ile birim müdürlerinin katılacağı toplantının ardından yeni görevlendirmelerin de belli olacağı kaydedildi. Öte yandan polis müdür ve amirlerinin, temmuz ayının ortasından itibaren tayin edildikleri illerde göreve başlayacakları bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara Emniyeti’nde 90 yer değişikliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:20
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı