ANKARA HABERLERİ

Ankara DT ödülleri topladı

Hürriyet Haber
04.02.2018 - 14:14Son Güncelleme :

Sanat Kurumu’nun ‘2016-2017 Sezonu Tiyatro Ödülleri’ belli oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu’nun ‘Gayri Resmi Hürrem’ ve ‘Felatun Bey İle Rakım Efendi’ oyunları, üçer ödül aldı.

Hürriyet Haber

Sanat Kurumu’nun bu yıl tiyatro dalında seçtiği yılın sanatçıları ve eserleri şöyle:

En İyi Yönetmen: Sivas Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Lysistrata’ adlı oyunuyla Barış Erdenk.

En İyi Kadın Oyuncu: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Yaşlı Kadının Ziyareti’ adlı oyundaki rolü ile Serap Sağlar.

En İyi Erkek Oyuncu: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Felatun Bey İle Rakım Efendi’ adlı oyundaki rolü ile Bülent Çiftçi ve Konya Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Fatih (Bizans Düştü)’ adlı oyundaki rolü ile Doğan Doğru.

En İyi Sahne Tasarımı: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Yaşlı Kadının Ziyareti’ ve Sivas Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Lysistrata’ adlı oyunlarındaki sahne tasarımları ile Hasan Yavuz.

En İyi Giysi Tasarımı: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Gayri Resmi Hürrem’ adlı oyunundaki çalışması ile Funda Karasaç ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Felatun Bey İle Rakım Efendi’ adlı oyunundaki çalışması ile Fatma Görgü.

En İyi Müzik: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Gayri Resmi Hürrem’ adlı oyundaki çalışması ile Turgay Erdener.

En İyi Hareket Tasarımı: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Felatun Bey İle Rakım Efendi’ adlı oyunundaki çalışması ile Özgür Adam İnanç.

En İyi Yapım: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Gayri Resmi Hürrem’ oyunu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara DT ödülleri topladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2018 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara DT ödülleri topladı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

30 Eylül 2018, Pazar
 • İmsak
  05:13
 • Guneş
  06:36
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:03
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı