Ege Haberleri

EGE

  Ankara’dan bakarak Türkiye yönetilmez

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  29 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mayıs 2010 - 22:36

  Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulubey Kanyon ve Sivaslı Çilek festivallerine katılmak üzere Uşak’a geldi.

  Vali Özdemir Çakacak’ı ziyaret eden Yılmaz, Uşak’ın sorunları ile ilgili değerlendirmede bulunmak için kente geldiğini belirterek,  “İşadamları ile biraraya gelip yerel dinamikleri nasıl harekete geçirebiliriz diye görüş alışverişinde bulunacağız. Hükümet olarak Ankara’dan bakarak bu ülkeyi yönetemezsiniz. Bu nedenle biz yerel dinamikleri harekete geçirmek için illerimizi ve bölgelerimizi geziyoruz” dedi.
  Vali Özdemir Çakacak, Bakan Yılmaz’a Eşme kilimi ile Karun Hazineleri’nin en değerli parçası olan ve Uşak’ı simgeleyen Kanatlı Denizatı Broşu imitasyonunu hediye etti.

  Daha sonra AKP İl Başkanlığı’na giden Yılmaz, İsmetpaşa Caddesi esnafını da dolaşarak sıkıntıları dinledi. Bakan Yılmaz, gezi sırasında kendisine ikram edilen
  simidi yanındakilerle paylaştı.
  Festivaller önemli
  Yılmaz, daha sonra 5. Ulubey Kanyon Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına katıldı, hizmet sektörünün ve turizmin geliştirilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dünyanın ikinci büyük kanyonunun Ulubey’de olmasını “çok önemli bir özellik” olarak nitelendiren Yılmaz, bu güzelliklerin tanıtılması gerektiğini söyledi. Turistleri çekebilmek için festival gibi etkinliklerinin önemine değinen Yılmaz, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Ulubey Kanyonu ile ilgili bir proje hazırladığını hatırlattı, “Proje hayata geçirildiğinde kanyon daha cazip ve çekici bir hale gelecek” dedi.

  Hizmet sektörü günümüzde önemli

  ? Hükümetin hazırladığı son paketle, üç yıldız ve üzeri konaklama tesislerine de teşvik vermeye başladıklarını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:
  “İnşallah bu beldede yeni konaklama tesisleri oluşur. Turizmin en önemli özelliklerinden biri bu tesislerdir. Kuzey Ege Kalkınma Ajansı kurumsallaşma aşamasında. Şu an iyi uzmanlar aldık. Uşak’ı da kapsayan Kuzey Ege Kalkınma Ajansı bu potansiyelin değerlendirilmesine ciddi katkı sağlayacak. Hizmet sektörünü dikkate almalıyız. İstihdamın en önemli kapısı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hizmet sektörüdür. Hizmet sektörünü festivallerle ve çeşitli etkinliklerle daha da genişleteceğiz. Hükümet olarak hizmet sektörünün geliştirilmesini ve sağladığı istihdamı destekliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı