ESKİŞEHİR HABERLERİ

Ankara’daki Terör Saldırısı

IHA
12.10.2015 - 15:24Son Güncelleme :

NURAY AKÇASOY

IHA

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Ankara’da yaşanan patlamayla ilgili bir mesaj yayınladı.
Mesajında, birlik ve beraberlik konularına değinen Akçasoy, "Ankara’da barış, emek, demokrasi konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü öncesinde gerçekleşen terör saldırısı, millet olarak bir kez daha yüreğimizi yaktı. Yitirdiğimiz her can, hepimizden bir parçamızı söküp aldı. Kaybımız çok, içimizde yanan ateş çok büyük. Bu acı karşısında söylenecek her söz yetersiz ve manasız kalıyor. Yaratılan terörün, milletçe oluşturduğumuz beraberliğimize yönelik olduğunun bilinciyle, kardeşliğimizi yekvücut olarak muhafaza edebilmeliyiz. Bu doğrultuda Eskişehirli hemşehrilerimizden beklentimiz, yaşanan olaylar karşısında sağduyulu davranmalarıdır. Milli birliğimizin korunması bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Milletimizin gücü, birlikteliğimizdedir. Millet olmaktan vazgeçerek değil, her türlü siyasi kaygı ve beklentiden arınarak birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu karanlık günlerin üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır. Alçakça kurgulanan teröre verilecek en sert yanıt, bu kararlılığın sergilenmesi olacaktır" ifadelerine yer verdi.
"ÜLKEMİZİN BİR AN ÖNCE BARIŞ VE HUZUR ORTAMINA KAVUŞMASINI DİLİYORUZ"
Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyen Akçasoy, mesajını şu şekilde bitirdi;
"İnsanlığın en kutsal ve birincil hakkı olan yaşam hakkına kasteden terör saldırıların tümünü lanetliyor, ülkemizde tesis edilmesi en önemli ihtiyaç olan barış ve kardeşliğe yönelik şiddetin hiçbir sebeple makul görülemeyeceğini bir kez daha ifade ediyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, acılı ailelere baş sağlığı diliyoruz. Dileğimiz, ülkemizin bir an önce barış ve huzur ortamına kavuşmasıdır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Ankara’daki Terör Saldırısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Terör Saldırısı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:19
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı