VAN HABERLERİ

Ankara’daki Patlamaya Kınama

IHA
12.10.2015 - 16:00Son Güncelleme :

YEREL HABERLER VAN

IHA

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt, Ankara’da gerçekleştirilen patlamayı kınadı.
Açıklamalarda bulunan Şemsettin Bozkurt, “10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen patlamalar sonucunda yaşamlarını kaybettiğimiz yurttaşlarımızın acısından dolayı tarifsiz bir üzüntü içerisindeyiz. Şiddetin ve terörün her türlüsünü lanetliyor, bu insanlık dışı saldırılarda hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, bütün yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şiddetin ve kaosun hızla ve sistematik olarak ülkemizin üzerine çöktüğü bugünlerde, ülkemizin başkentinde ve merkezi bir yerde barışçıl bir halk buluşması sırasında böyle bir saldırının gerçekleştirilmiş olması vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizin toplumsal barışı adına son derece endişe ve kaygı vericidir. Daha önce Suruç, Diyarbakır ve son olarak Ankara’daki patlamalarla en üst noktasına ulaşan şiddet ve toplu katliam sarmalı ile ilgili olarak yurttaşlarımızın can güvenliği ve huzurunun tam olarak sağlanması ve bu yönde gerekli adımların atılarak yaşanan tüm gelişmelerin tekrardan aklıselim ve toplumsal barışımızı gözetecek şekilde gözden geçirilmesi ve bu olayların suçlularının bir an evvel ortaya çıkarılarak insanlık adına kamu vicdanı ve toplumsal barış için kamuoyu ile paylaşılması bizim açımızdan hayati önem taşımaktadır. Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, hepimizin kullandığı dil ve üslup her türlü terör ve şiddet olaylarına karşı ortak bir duruş sergilemeli, şiddet ülkemizin gündeminden tümüyle sökülüp atılana kadar kararlı bir mücadelenin içerisinde olmalıyız. Toplum olarak sağduyumuzu kaybetmeden, demokrasiye inanarak ve sahip çıkarak ülkemizin toplumsal barışa kavuşacağına yürekten inanıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Ankara’daki Patlamaya Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Patlamaya Kınama haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı