ANTALYA HABERLERİ

Ankara’daki Patlamanın Ardından

IHA
12.10.2015 - 13:39Son Güncelleme :

OTURMA EYLEMİNİN 3 GÜN AYNI SAATTE SÜRECEĞİ BELİRTİLDİ

IHA

Ankara’da bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin önderliğinde düzenlenen Barış ve Demokrasi Mitingi öncesinde 97 kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırı, Manavgat’ta Eğitim-Sen tarafından oturma eylemi ve basın bildirisiyle protesto edildi.
Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Eğitim-Sen Manavgat Temsilciliği üyelerine Emekli-Sen ve Eğitim-İş Manavgat Temsilciliği ile bazı siyasi partiler destek verdi. Oturma eylemi öncesinde basın açıklamasını okuyan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Manavgat temsilcisi Bülent Irmak, Üzgün, öfkeli, yasta ve isyanda olduklarını belirterek “10 Ekim Günü Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Türkiye’nin dört bir yanından gitmiştik. Emek, Barış, Demokrasi taleplerimizi haykırmak için Ankara’daydık. İşçilerin, kamu emekçilerinin, işsizlerin, yoksulların, mağdurların sesini duyurmak için gitmiştik. “Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi!” demek için gitmiştik. Saray’ın saltanatı uğruna aylardır dökülen kana “Dur!” demek için gitmiştik. Savaşa karşı barışı; baskı, şiddet ve zora karşı özgürlükleri ve demokrasiyi; yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte yükseltmek için gitmiştik. Başvurusu Ankara Valiliği’ne yapılmış (ve Valilikçe uygun görülmüş), bütünüyle barışçıl bir miting için gitmiştik.
Türkülerimizle, halaylarımızla, pankartlarımızla, sloganlarımızla ve coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken patlattılar bombaları. Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın, önünde patlattılar. Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Bombaları tanıyoruz." dedi.
Irmak’ın konuşmasının ardından ölenlerin isimlerini okurken, eylemciler ‘Burada’ diye cevap verdiler. Eylemin ortalarında meydana gelen Eğitim-İş üyesi öğretmenleri de kısa bir açıklama yaparak yaşanan olayı kınadılar. Eğitim-Sen üyesi öğretmenler 3 gün boyunca saat 11.00’de oturma eylemi yapacaklarını belirterek olaysız bir şekilde dağıldılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Ankara’daki Patlamanın Ardından hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Patlamanın Ardından haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı