ŞIRNAK HABERLERİ

Ankara’daki Patlama Sonrasında Cizre’de Sendikalar Greve Çıktı

IHA
12.10.2015 - 16:11Son Güncelleme :
IHA

Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı Şırnak’ın Cizre ilçesindeki bazı sendikalar protesto etti ve iki gün süreyle grev kararı aldı.
Ankara’da yaşanan ve 97 kişinin ölümü çok sayıda kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırıyı Cizre’de bazı sendikalar tarafından protesto edildi. Cizre ilçesinde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyelerinin de bulunduğu sendikalılar iş yerlerine gitmeyerek "Yastayız, isyandayız. Barış için ayaktayız" sloganları eşliğinde Belediye Caddesi’ni takiben Orhan Doğan Caddesi’nde bulunan Sanat Sokağı’na doğru slogan ve alkışlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüş yapan kalabalığa esnaf ve vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Alkış ve sloganlar eşliğinde Sanat Sokağı’na gelen sendika üyeleri adına açıklama yapan Eğitim-Sen Cizre Şubesi Başkanı Osman Tetik, 10 Ekim’de Ankara Tren Garı önünde barış ve demokrasi mitingi için toplanan kalabalığa yönelik gerçekleşen ve 97 kişinin ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırıyı kınadıklarını söyledi.
Cizre Belediye Eş Başkanı Kadir Kunur da, Kürtçe kısa bir konuşma yaparak, barış için bir araya gelen ve barış çığlıkları atan insanlara yönelik gerçekleşen bu saldırıyı lanetle kınadığını söyledi.
12-13 Ekim tarihlerinde iki gün süreyle grev kararı aldıklarını belirten sendikalılar bugün iş bıraktıklarını açıkladı. Grup yaptıkları basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden Ankara’daki Patlama Sonrasında Cizre’de Sendikalar Greve Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Patlama Sonrasında Cizre’de Sendikalar Greve Çıktı haberi güncellenecektir.

  ŞIRNAK NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:06
  • İkindi
   15:11
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı