NİĞDE HABERLERİ

Ankara’daki Patlama Niğde’de Protesto Edildi

IHA
12.10.2015 - 15:54Son Güncelleme :

Ankara'da patlamada yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlara polis engeli.

IHA

Niğde’de, Ankara’da ki patlamada ölen 97 kişiyi anmak isteyenler Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
Niğde Eğitim-Sen sendikasının organize ettiği basın açıklaması öncesinde sendika binasının önünde toplananlar Niğde Cumhuriyet Meydanına yürümek istedi. Yürüyüşün yasal olmadığı uyarısında bulunan polis ekipleri grubu ikna etmeye çalıştı. Bir süre direnen grup daha sonra polis eşliğinden tek sıra halinde basın açıklaması yapılacak olan Cumhuriyet meydanı Niğde Belediyesi önüne geldi. Hükümet aleyhine slogan atan grupta yapılan basın açıklaması sonrasında dağıldı. Dağılma esnasında ülkücü işareti yapan ve ellerinde Türk bayrağı olan gençler gruba tepki gösterdi.
Tepkilerin ardından çevik kuvvet ekipleri ülkücü işareti yapan gençleri sakinleştirerek olay yerinden uzaklaştırdı. Grup içerisinden polise tepki gösterenler de sendika yöneticileri tarafından sakinleştirildi.
Basın açıklamasına CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, HDP Niğde İl Başkanı Göksel Rıza Özkan, parti üyeleri, ile KESK’e bağlı Eğitim-İş ve Eğitim-Sen sendikası üyeleri katıldı.
Grup adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Şube Sekreteri Doğan Güneş, “Emek Barış ve Demokrasi mitingimizi kana bulayanlar ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz; bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarına rağmen, eşit,özgür demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlar korkmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Ankara’daki Patlama Niğde’de Protesto Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Patlama Niğde’de Protesto Edildi haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı