SAMSUN HABERLERİ

Ankara’daki Bombalı Saldırı Samsun’da Protesto Edildi

IHA
13.10.2015 - 13:32Son Güncelleme :

SAMSUN’DA İSTİKLAL CADDESİ ÜZERİNDE TOPLANAN TMMOB, KESK VE DİSK ÜYELERİ, ANKARA’DA BARIŞ MİTİNGİNDE YAŞANAN BOMBALI SALDIRIYI PROTESTO ETMEK İÇİN EYLEM YAPTI.

IHA

Samsun’da bazı sivil toplum kuruluşları, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı protesto etmek için eylem yaptı.
İstiklal caddesi üzerinde toplanan yüzlerce TMMOB, KESK ve DİSK üyesi Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı yaptıkları eylem ile protesto etti. Toplanan kalabalık, alkışlarla ve attıkları sloganlar ile bombalı saldırıya tepki gösterdi.
Grup adına basın açıklamasını okuyan, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi Başkanı Mehmet Özdağ, “Bu saldırı, barış ve demokrasi talebinedir. Bu saldırı ile hedeflenen dört kurum TTB, DİSK, KESK ve TMMOB, bu ülkenin bütün kesimlerini savunan kurumlardır. Bu saldırı, emek mücadelesinedir. Bu saldırı, en temel insan hakkı olan barışçıl gösteri ve yürüyüş hakkına yapılan bir saldırıdır. Bizler, zalimlere, zorbalara, kan sevicilerine, emek, barış, demokrasi düşmanlarına karşı mücadeleye ve toplumsal muhalefetin birlikte mücadelesini savunmaya devam edeceğiz. 3 günlük yas ilan ettiniz. İlanınıza uyun. Kaybettiğimiz canlarımızın hak ettikleri törenlerle, acımızla, öfkemizle ve isyanımızla uğurlanmasına saygı gösterin” dedi.
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Ankara’daki Bombalı Saldırı Samsun’da Protesto Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 13 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Bombalı Saldırı Samsun’da Protesto Edildi haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı