GİRESUN HABERLERİ

"Ankara’da Yalnız Değilsiniz “ Projesi

IHA
21.07.2015 - 11:11Son Güncelleme :

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU'DAN " SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ANKARADA YALNIZ DEĞİLSİNİZ " SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE TAM DESTEK

IHA

Ankara’da okuyan Giresunlu öğrenciler bir platform kurarak, Ankara’ya okumak için gelecek olan başka Giresunlu öğrencilere yaşayacakları zorluklara karşı her an yardım edecekleri bir proje hazırladılar. Platform üyeleri bu yıl uygulayacakları, "Ankara’da Yalnız Değilsiniz “ sosyal sorumluluk projesi hakkında Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.
Giresunlu Öğrenciler Platformu adına konuşan Şükran Gürak, Ankara Giresunlular Derneği olarak hafta sonları üniversite öğrencileri ile buluştuklarını, birlikte çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “ Bu yıl Giresun’dan Ankara’ya üniversite kaydı yaptırmak için gelen öğrencilerimizi sabah erken saatte otogarda karşılayacağız. Gelen Giresunlu öğrencimizi derneğimize götürüp dinlenmesini sağlayacağız. Kazandığı üniversiteye kayıt yaptırmasında, barınma ve ulaşım konularında yardımcı olacağız. Böylece Giresunlu dayanışmasını, birlikte Giresun için çalışmayı sağlamayı hedefliyoruz. Giresun Belediyesi bundan önceki faaliyetlerimizde yanımızda oldu. Bu sosyal sorumluluk projemizi birlikte yürütmek istiyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, eğitime her türlü desteği verdiklerine işaret ederek şunları söyledi, “ Giresun Belediyesi olarak Giresun Üniversitesi’ni kazanan misafir öğrencileri karşılayıp rehberlik hizmeti veriyoruz. Giresun’dan başka illere üniversite eğitimi için giden öğrencilerimize yardımcı olmak hepimizin görevidir. Ankara Giresunlular Derneği Giresunlu Öğrenciler Platformu’nun bu projesine her türlü katkıyı sağlayacağız. İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa illerindeki derneklerimizin de öğrencilerimize yardımcı olmalarını sağlamalıyız. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu günün öğrencileri gelecekte ülkemizi, ilimizi, belediyemizi yöneten kadrolar olacaktır “ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden "Ankara’da Yalnız Değilsiniz “ Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Ankara’da Yalnız Değilsiniz “ Projesi haberi güncellenecektir.

  GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı