Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara’da üç boyutlu sinema keyfi...

  Hürriyet Haber
  27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin en büyük sinema kompleksi ‘Odeon Cineplex’ Ankara Migros Alışveriş Merkezi'nde açıldı. Sinema kompleksinde, 8 adet normal sinema salonunun yanısıra sadece üç boyutlu film gösterimi yapılan Arçelik IMAX ile 36 koltuk kapasiteli VIP sinema salonu bulunuyor.

  Odeon Cinepleks Türkiye'deki ilk ve tek ses sistemi SDDS (Sony Dynamic Digital Sound) sayesinde izleyiciye mükemmel bir ses kalitesi sunuyor. Odeon Cineplex, internet sitesi bulunan ilk sinema özelliğini de taşıyor. Sinema izleyicileri, internet aracılığıyla film saatlerini, film tanıtımlarını, sinemada gerçekleştirilen promosyonlar ve yenilikleri takip edebiliyorlar. İstenilen gün ve seans için telefonla rezervasyon yaptırabilme ve kredi ile bilet satın alabilme olanağı da bulunuyor.

  10 SİNEMA DAHA

  Odeon Cineplex'de duyma güçlüğü çeken izleyiciler için ‘‘telsiz kulaklıkla film izleme’’ olanağı, yürüme engelli sinemaseverler için de özel izleme yerleri ve özel tuvaletler bulunuyor. Küçük izleyiciler, koltuk yükselticileri sayesinde rahatça film izleyebiliyor.

  İstanbul'dan başlayarak öncelikle büyük şehirlerde sinema salonları açarak büyümeyi hedefleyen Transtürk Cineplex şirketi, önümüzdeki beş yıl içinde 50 milyon dolarlık yatırımla yaklaşık 100 perdeye sahip 10-12 sinema kompleksi açmayı planlıyor.

  IMAX KEYFİ

  Sinema kompleksinin en çok ilgi çeken salonu üç boyutlu film gösterilen IMAX. Dünyanın 68'inci üç boyutlu sinema salonu olan IMAX'in dev perdesi 7 katlı bir binanın yüksekliğinde. Özel gözlüklerle izlenen üç boyutlu film, izleyiciyi içine alarak ilginç bir deneyim yaşatıyor.

  Dünyanın en iyi ve en gelişmiş sinema sistemi olan IMAX, sinema tarihinin en büyük film karesini, altı kanallı çok hoparlörlü ses sistemi ve Rolling Loop projeksiyon sistemi ile birleştirerek dev ekran üzerinde benzersiz bir film deneyimi sunuyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı