KOCAELİ HABERLERİ

Ankara’da Hayatını Kaybedenler Karanfillerle Anıldı

IHA
13.10.2015 - 15:08Son Güncelleme :
IHA

10 Ekim’de Ankara’da yaşanan terör saldırısına tepki için sendikalar Kocaeli’de protesto yürüyüşü düzenledi. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlar karanfillerle anıldı.
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, 10 Ekim’de Ankara’da yaşanan terör saldırısını protesto etmek için aralarında DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin de bulunduğu yaklaşık bin kişilik grup yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe çok sayıda siyasi parti temsilcisi, sendikalar ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Yürüyüş sırasında çeşitli sloganlar atan grup “Barış” istiyoruz diyerek İzmit’te bulunan Sabri Yalım Parkı’na doğru yürüdü. Sabri Yalım Parkı’na gelen grup, Ankara’da hayatını kaybeden 97 kişi için saygı duruşunda bulunup, isimlerinin bulunduğu dövizlerin üzerlerine karanfiller bıraktı.
KESK Dönem Sözcüsü Ethem Kartal, “Ankara’ya gidenlerin tek bir ortak talebi vardı. ’Barışı hemen şimdi diye haykırmak.’ Ancak katlettiler, savaşı durdurmak için mücadele veren bizleri durdurmak isteseler de biz barış demeye devam edeceğiz. Ölen arkadaşlarımızı anmak, katliamı protesto etmek için üç günden itibaren yastayız. 12-13 Ekim Pazartesi ve Salı günleri bütün Türkiye’de grevdeyiz. Bütün sendikaları, bütün meslek örgütlerini, bütün siyasi partileri, örgütlü örgütsüz hangi sendikanın üyesi olursa olsun, bütün işçileri, bütün kamu çalışanlarını, insanlığa sahip çıkan bütün yurttaşlarımızı demokrasiye, güvenli geleceğe, barışçıl yarınlara sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.
Yapılan açıklamaların ardından “Barış” sloganları atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Ankara’da Hayatını Kaybedenler Karanfillerle Anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’da Hayatını Kaybedenler Karanfillerle Anıldı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı