Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında yeni görev bölümü

  A.A
  21 Ocak 2015 - 11:06Son Güncelleme : 21 Ocak 2015 - 11:04

  HSYK'nın Başsavcıvekilliğine getirdiği Hakan Pektaş, "Memur Suçları Soruşturma Bürosu"ndan sorumlu oldu -KPSS'ye ilişkin soruşturmayı da yürüten Yücel Erkman'ın da arasında bulunduğu 5 savcı "Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu"nda görevlendirildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yeni görev bölümü belirlendi. Harun Kodalak'ın Başsavcılığa, bazı cumhuriyet savcılarının başsavcıvekilliğine getirilmesi ve yeni atamaların ardından belirlenen görev bölümüne göre, Başsavcıvekili Hakan Pektaş, "Memur Suçları Soruşturma Bürosu"ndan sorumlu oldu. Pektaş, başsavcıvekilliğinden önce bu büroda cumhuriyet savcısı olarak görevliydi.

  KPSS'ye ilişkin soruşturmayı yürüten ve "Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde usülsüz yapılanmaya gittikleri" iddiasıyla 12 polis hakkında geçen günlerde dava açan Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman ile Ali Alper Saylan, Derda Gökmen, Aytekin Cenikli ve Ramazan Dinç, "Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu"nda görevlendirildi.
  Bu büroda görevli üç savcı, Yargıtay üyeliklerine seçilmişlerdi.

  Cumhuriyet Başsavcıvekili Hüseyin Şahin'in bu bürodaki sorumluluğu devam edecek.

  Cumhuriyet Başsavcıvekili İlhan Ayaz, "Basın Suçları Soruşturma Bürosu"ndan, Başsavcıvekili Mehmet Odabaşı "Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu"ndan, Başsavcıvekili Ali Kuşçuoğlu ise "Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele Bürosu"ndan sorumlu olacak. Cumhuriyet Savcısı Cevat İşlek, "Basın Suçları Soruşturma Bürosu"nda görev yapacak.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı