Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Ankara Çocuk Müzesi 4 yaşında

  Hürriyet Haber
  23 Temmuz 2015 - 15:54Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 15:57

  Ankara Çocuk Müzesi 4’üncü yılını kutluyor. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında da yer alan çocuk müzesi çocukların oyunlarla, eğlenceli keşif ortamlarında yaşam boyu öğrenmeye meraklarını güçlendirerek, hayal gücü, yaratıcılık ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

  23 ülkede üyesi bulunan Çocuk Müzeleri Birliği’nin (Children’s Museum Association) kurulduğu 2011’den itibaren Türkiye temsilciliğini de üstlenen Ankara Çocuk Müzesi, astronomiden paleontoloji çeşitli bilim dallarında çocuklara yönelik olarak hazırlanan öğrenme atölyelerine, keşif turlarına, okul programlarına interaktif sergilere ev sahipliği yapıyor. Müzenin kurucusu Kubilay Yalçın 4 yılda çocukların örgün ve yaygın eğitim dışında eğlenerek öğrendikleri etkinliklere imza attıklarını ve bu çalışmalara devam edeceklerini belirterek, “Çocuk müzeleri bir toplumsal tedavi edici proje özelliği taşıyor. Toplumda farkındalık yaratan eğitim programlarına, uygulamalara ve sosyal sorumluluk projelerine özel bir önem veriyoruz. Çocuk müzelerinin Türkiye’de sayılarını artırmak istiyoruz” diyor.

  Ankara’da 2, Sivas, İzmir ve Konya’da da birer çocuk müzesi açılmasına yönelik çalışmalar da Ankara Çocuk Müzesi danışmanlığında yürütülüyor. (ankaracocukmuzesi.com/)
  Hafta içi 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00’da gerçekleştirilecek müze eğitimlerine katılmak mümkün.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı