ANKARA HABERLERİ

Ankara Çayı’na Kızılırmak takviyesi

Fatih TEKECİ
14 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 13 Eylül 2012 - 16:31

Büyükşehir Belediyesi MHP Grubu, Başkent’in en büyük sorunlarından biri olan Ankara Çayı’nın, Kızılırmak’tan gelen suyla debisinin artırılarak kent turizmine kazandırılması yönünde önerge verdi.

Fatih TEKECİ

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı’nın, Başkent’te kötü kokuya neden olan Ankara Çayı’nda ıslah çalışmaları devam ederken, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grubu yeni bir önerge verdi.
Büyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı ilk oturumunda Ankara Çayı ıslah konusunu Meclis’e getiren MHP Grup Başkan Vekili Hamit Yavuz, “Ankara’nın susuzluk çektiği dönemde milyonlarca lira harcanarak getirilen ancak bugün içme suyu olarak kullanılamayan Kızılırmak suyunun rezerv fazlalığı Ankara Çayı’na verilsin. Bu şekilde çayın debisi artırılarak burada gondollar yüzsün istiyoruz” dedi. Görüşülmek üzere Alt Yapı Komisyonu’na havale edilen önergesinde Yavuz şu ifadelere yer verdi:

Nehir turları düzenlensin

Ankara Çayı ıslah çalışmaları çerçevesinde, varsa bahsedilen kaçakların tamamen önlenmesi, taban yatağının pislikten arındırılması neticesinde çevre temiz akarsularının bu çaya yönlendirilmesi aynı zamanda getirilen Kızılırmak suyu rezerv fazlalığının bu çayımıza akıtılarak, su yoğunluğunun artırılması ile Ankara Çayı etrafının bölge insanımızın kullanımına açılması, nehir turları düzenlenecek konuma getirilmesi büyük önem arz etmektedir.

2013 bütçesinden ödenek ayrılsın

Yapılacak bu düzenleme ile içinden geçtiği bölge ve Ankaramız bu kötü imajdan kurtulmuş olacak, turizm ve ekonomik olarak da tüm Ankara ve sakinlerine katkı sağlayacaktır. Bahsedilen konular hakkında çalışmalar başlatılması için ilgili daire başkanlıkları ve bağlı kuruluşların 2013 yılı bütçelerine ödenek koymaları konusunda hazırlık yapmalarının sağlanması yönünde meclisimizce bir karar alınmasını arz ederim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankara Çayı’na Kızılırmak takviyesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı