ANKARA HABERLERİ

Ankara Büyükşehir’den Tabela Vergisi Uyarısı

IHA
23.10.2015 - 10:54 |Son Güncelleme :
Ankara Büyükşehir’den Tabela Vergisi Uyarısı
IHA

Cadde, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamların vergileri ile asma, tahsis ve bakım ücretlerine ait ikinci taksit ödemeleri 2 Kasım Pazartesi günü sona eriyor.
Mükelleflerin cezalı duruma düşmemesi için ilan ve reklam vergisinin 2. taksit ödemelerini, 2 Kasım Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Hipodrum Caddesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi’nin girişindeki "Mali Hizmetler" veznesine yatırmaları gerekiyor. Taksidini internetten ödemek isteyenler, mükellef hesap numarasıyla, Büyükşehir Belediyesi’ne ait "www.tahsilat.ankara.bel.tr" internet adresinden ödeme yapabiliyor. Ayrıca ING Bank, Halk Bankası ve Vakıfbank gişelerinden de ödenebiliyor.
Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, kaydı olmayan ve ilk kez başvuracak mükelleflerin başvuru sırasında vergi tabelası veya fotokopisini de beraberlerinde getirmeleri gerektiğini söylediler. Ödemelerin zamanında yapılması gerektiğini belirten yetkililer, yapılan denetimlerle kaçak ve vergisini ödemeyen esnafın tespit edileceğini bildirdiler. Bu konuda vatandaşlardan da duyarlı olmasını isteyen yetkililer, şikayetlerin Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğü’ne ait olan 507 27 81, 507 27 82, 507 27 88 ve 507 27 92 numaralı telefonlara yapılabileceğini belirttiler. Cadde, bulvar ve meydanlar üzerinde olup da birden fazla sokak kapısı olan çarşı, pasaj ve hanlarda bulunan işyerlerinin de ilan ve reklam vergilerini Büyükşehir Belediyesi’ne yatırmaları gerektiğini belirten yetkililer, bu tür işyerlerindeki esnafın mağdur duruma düşmemeleri için ilçe belediyelerine kayıt yaptırmamalarını söylediler.
Reklam vergisi kapsamında bulunan unsurlar şöyle:
"1- İşyeri yüzeyine takılan tabelalar
2- İşyeri çatısına konulan tabelalar (totem)
3- İşyeri önüne veya kaldırım üzerine konulan tabelalar (totem)
4- Kampanya veya indirim günleri kapsamında işyeri camlarına yapılan sticker veya vinil türü yapıştırmalar
5- İşyeri ön cephesi veya sağır duvara yapılan yazı, resim, çizim, boyama, logo türü işyerini tanıtan giydirmeler
6- İşyerlerinin dönemlik olarak çıkardığı ve ürünlerin tanıtıldığı broşür ve insert’ler
7- Market ve mağazaların müşteri taşıma araçları- firmalara ait araçlar üzerinde bulunan yazı ve tanıtıcı resimler (araç üstü reklam)
8- İşyerleri yüzeyine veya yol boylarına konulan bez, branda türü tanıtım afişleri."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Büyükşehir’den Tabela Vergisi Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Büyükşehir’den Tabela Vergisi Uyarısı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:22
 • Güneş
  07:53
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı