Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara Belediyesi'nden Pakistan'a 1 milyon battaniye

  ANKARA (A.A)
  23 Ekim 2005 - 16:48Son Güncelleme : 23 Ekim 2005 - 16:48

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Pakistan'daki depremzedelerin soğuktan korunmaları için 1 milyon battaniye, ekmek ihtiyacının karşılanması için de gezici ekmek fırını göndereceklerini bildirdi.

  Gökçek, “Pakistan'a 1 Milyon Battaniye Kampanyası” dolayısıyla Basın Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Pakistan halkının, Milli Mücadele yıllarında altınlarını göndererek, Türk halkına destek verdiğini söyledi.
  Deprem felaketi yüzünden zor duruma düşen Pakistanlılar'a yardım etme sırasının Türkler'e geldiğini ifade eden Gökçek, şöyle konuştu:

  “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Pakistan'daki depremzedelerin soğuktan korunmaları için 1 milyon battaniye, ekmek ihtiyacının karşılanması için de gezici ekmek fırını göndereceğiz. Bu konuda gerekli izinleri aldık. Arkadaşlarımız çalışmalara başladılar. Kasım ayı sonuna kadar 1 milyon battaniyeyi Pakistan'a göndermiş olacağız. Ancak, bu kampanyaya Ankaralılar'ın da destek vermesini istiyorum. Banka hesap numaralarına 10 milyon lira yatıranlar Pakistan halkına 1 battaniye hediye etmiş olacak. İnanıyorum ki Ankaralılar olanca güçleriyle bu kampanyaya katılacak.”

  HESAP NUMARALARI

  Kampanyaya için Vakıfbank'ta açılan hesap numaraları şöyle:
  Türk Lirası hesabı : 222 22 22
  Dolar : 422 22 22
  Euro : 422 22 23

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı