Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara Barosu'nda yeni yönetim göreve başladı

  A.A
  30 Ekim 2008 - 11:41Son Güncelleme : 30 Ekim 2008 - 11:41

  Ankara Barosunun yeni yönetim kurulu görevine başladı.

  Ankara Barosu Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törene, Baro Başkanı Vedat Ahsen Coşar ile yeni ve eski yönetim kurulu üyeleri katıldı.

  Coşar, törende yaptığı konuşmada, Ankara Barosunun bugüne kadarki çalışmalarında ve başarılarında, en alttaki görevliden en üsteki görevliye kadar herkesin emeği bulunduğunu belirtti.

  Konuşmasında, liderlik ve ekip çalışmasının önemine ilişkin değişik düşünürlerin görüşlerine yer veren Coşar, söz konusu görüşlerin Baro Başkanı olarak lider konumundaki kendisine ve yönetimdeki diğer çalışma arkadaşlarına önemli mesajlar verdiğini söyledi.

  Coşar, “Ben görevde bulunduğum 4 yıl içinde baro çalışanları dahil kimseye güç ve otorite göstermedim. Bundan sonra da kimseye güç göstermeyeceğiz. Biz baronun hizmetkarıyız, baroya hizmet için varız” dedi.

  Görevini devreden eski Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Hasan Ürel ise 8 binin üzerinde üyesi bulunan Ankara Barosunu 10 kişilik yönetim kurulunun yönetmesinin mümkün olmadığını belirterek, bu nedenle baro yönetimi içindeki alt kurullara büyük görev düştüğünü kaydetti.

  Ürel, bugüne kadar edindiği deneyimleri, yönetime seçilen meslektaşlarına aktarmaktan mutluluk duyacağını söyledi.

  Konuşmaların ardından, Baronun eski yöneticileri, temsilen üzerlerindeki cübbeleri yeni seçilen meslektaşlarına giydirdi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı