ANKARA HABERLERİ

Ankara Barosu Ve TMMOB’a Bağlı Meslek Odaları Tarafından Açılan Dava Sonucu Yürütmeyi Durdurma Kararı Alınan AOÇ İmar Planı Nedeniyle Ankara Bulvarı Trafiğe Kapatılacak.

IHA
11.08.2015 - 09:32Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Ankara Barosu ve TMMOB’a bağlı meslek odaları tarafından açılan dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı alınan AOÇ İmar Planı nedeniyle Ankara Bulvarı trafiğe kapatılacak.
Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Başkanlık yazısıyla gelen önerge ile Ankara Barosu, TMMOB bağlı mimarlar, peyzaj mimarları, şehir plancıları, orman mühendisleri odalarının başvurusu üzerine Ankara 5. İdare Mahkemesi’nin 14.5 kilometrelik Ankara Bulvarı’nı da kapsayan AOÇ imar planlarının iptal edildiği hatırlatılarak 5. İdare Mahkemesi menin aldığı karara uyulması yönünde karar alınması istendi.
Önergede, Celal Bayar Bulvarı’ndan başlayarak Etimesgut’a kadar uzan Ankara Bulvarı’nın AOÇ çiftliği içindeki tüm bağlantı yollarının da karar doğrultusunda kapatılmasına, kapatılma kararının Ankaralılara gerekçeleri ile birlikte bilboard, reklam panoları, gazete, yerel televizyon ve radyolar vasıtası ile duyurulmasına CHP’li üyelerin red oyuna karşın oy çokluğu ile karar verildi.
EGE SOKAK MEHMET KARAGÖZ CADDESİ OLDU
Ankara’da yaşanan otopark kavgası sırasında hayatını kaybeden Mehmet Karagöz’in adı olayın yaşandığı Rüzgarlı Caddesi’ne bağlı bir sokağa verildi. Meclis’te oy birliği ile kabul edilen Başkanlık yazısı ile caddeye dönüştürülen Ege Sokağın ismi Mehmet Karagöz Caddesi oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Barosu Ve TMMOB’a Bağlı Meslek Odaları Tarafından Açılan Dava Sonucu Yürütmeyi Durdurma Kararı Alınan AOÇ İmar Planı Nedeniyle Ankara Bulvarı Trafiğe Kapatılacak. hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Barosu Ve TMMOB’a Bağlı Meslek Odaları Tarafından Açılan Dava Sonucu Yürütmeyi Durdurma Kararı Alınan AOÇ İmar Planı Nedeniyle Ankara Bulvarı Trafiğe Kapatılacak. haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı