Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ankara Bala'da 2 çocuk kayıp

  A.A
  19.11.2009 - 11:26 | Son Güncelleme: 19.11.2009 - 11:26

  Bala'da 4 ve 5 yaşlarında iki çocuk kayboldu. En son dün saat 14.00 sıralarında görülen çocukların bulunması için jandarma ve köylüler arama çalışmalarını sürdürüyor.

  Bala ilçesinin kuzeyinde bulunan Büyükdavdanlı köyünde iki çocuk kayboldu. 125 haneli ve 850 nüfusu bulunan köyde en son dün saat 14.00'de görülen amca çocukları 4 yaşındaki Gökmen Tosun ve 5 yaşındaki Sebahi Tosun'dan haber alamayan yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Kısa sürede köye gelen jandarma ekipleri çocukların bulunması için arama ekipleri kurdu.

  Ankara Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Başkanlığında kurulan arama ekibinde, 1 komando bölüğü, iz takip köpek timi ve olay yeri inceleme timinden oluşan 150 kişi ile Sivil Savunmadan 7 kişilik ekip ve köylüler yer aldı. Arama kurtarma çalışmalarını köy ve civarında bütün gece aralıksız sürdüren ekiplerin şu ana kadar çocuklardan herhangi bir iz bulamadığı öğrenildi.

  Afganistan'da çalıştığı öğrenilen babalarının Türkiye'ye döneceğini öğrenen çocukların babalarını karşılamaya gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duran jandarma ekipleri, sabah saatlerinden itibaren de köyün giriş güzergahında arama faaliyetlerini sürdürüyor.

  Jandarma yetkilileri çocukları gören veya tanıyanların 156 Jandarma İmdat Hattı'nı aramalarını istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı