ANKARA HABERLERİ

Ankapark’ta ortak akıl toplantısı

Hürriyet Haber
05.10.2017 - 15:17Son Güncelleme :

Ankara’da eğitim veren 13 üniversitenin rektör ve temsilcisi, Başkan Gökçek ile ‘ortak akıl’ toplantısı yaptı. Ankapark’taki toplantı sonrası rektörler ve Gökçek parkı gezdi.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’te eğitim veren 13 üniversitenin rektörü ve temsilcileriyle ‘Ortak Akıl’ toplantısında bir araya geldi. Ankapark’ta ‘dijital oyun çadırı’nda gerçekleşen toplantıda, üniversitelere 11 maddelik destek sağlaması konusunda Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan metin üzerinde görüş birliğine varıldı. Aralarında; Ankara, Gazi, ODTÜ, Bilkent, Hacettepe, TOBB ETÜ, Başkent ve Yıldırım Beyazıt üniversitelerinin de olduğu Ankara’daki 13 üniversitenin rektör ya da temsilcilerinin yer aldığı toplantıda, üniversitelere çeşitli destekler öngören konular değerlendirildi.

İKİNCİ TOPLANTI GELECEK AY

Toplantıda; rektör ve temsilciler, taleplerini dile getirdi. Metin üzerinde görüş birliği sağlanması üzerine, Başkan Gökçek, maddelerin hayata geçirilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Bir sonraki toplantının da gelecek ay yapılması kararlaştırıldı. Gökçek, “Üniversitelere, imar, peyzaj, yol, çeşitli kurslar, tatil imkanları, ödüllü yarışmalar, müsabakalar gibi pek çok konuda destek sağlanacak” dedi.

PROJELER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Rektör ve temsilcilerinin Ankara içindeki üniversite kampuslarına asfalt, kaldırım, park gibi konulardaki eksikliklerin giderilmesi konusundaki taleplerinin de yer aldığı ve görüş birliğine varılan 11 maddelik protokol şöyle:
♦ Üniversitelerin imar konusundaki taleplerinin değerlendirilmesi.
♦ Üniversitelerin bahçelerinin ağaçlandırılması, peyzaj çalışması, çardak gibi ihtiyaçlarının giderilmesi, destek verilmesi.
♦ Üniversite kampuslarına, gençleri spora özendirici aktivitelerin yapılabilmesi için çeşitli imkanlar sağlanması.
♦ Özellikle şehir dışından Başkent’e gelen ve Başkent’i tanımayan üniversitelilere, otobüslerle ücretsiz Ankara gezileri düzenlenmesi.
♦ Üniversite öğrencileri için Çanakkale, Konya gibi il dışı kültür ve tarih gezilerine Büyükşehir Belediyesi tarafından destek sağlanması.
♦ Ankapark’a tanıtım gezileri düzenlenmesi.
♦ Sadece Gazi Üniversitesi ile birlikte yapılan BELTEK’lerin, bundan böyle diğer üniversitelerle birlikte de düzenlenip, ortak projeler gerçekleştirilebilmesi. Ayrıca üniversite teknokentlerinde geliştirilen ürünlerden, Büyükşehir’in ihtiyaçları doğrultusunda ürün desteği sağlanması.
♦ Üniversite öğrencilerinin, imkanlar doğrultusunda stajlarını Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yapabilmesi.
♦ Öğretim görevlileri, öğrenciler ve üniversite personelinin, Kent Orkestrası’nın konserlerine ücretsiz katılımının sağlanması.
♦ Üniversite öğrencileri arasında ödüllü resim, karikatür, fotoğraf, kısa film, müzik, spor yarışmaları organize edilmesi.
♦ Belediyeye ait kamp yerlerinde üniversite öğrencilerinin ücretsiz tatil yapabilme imkanlarının sunulması.

Ankapark’ta ortak akıl toplantısı

Toplantıdan sonra, Gökçek, rektör ve temsilciler, Ankapark’ı gezerek oyuncaklara bindi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankapark’ta ortak akıl toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2017 tarihinde saat 15 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankapark’ta ortak akıl toplantısı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı