ANKARA HABERLERİ

Anka Kuşu’nun kanadından tuvale yansıyanlar

Hürriyet Haber
20.10.2017 - 13:12 Son Güncelleme :

Ressam Berkan Baycan, kendine özgü puantalist tarzını(noktacılık) yansıttığı 17 eserden oluşan ‘Kadim Kentler ve Gözlemciler’ adlı sergisini, önceki akşam Next Level Sanat Galerisi’nde açtı.

Hürriyet Haber

Anadolu ve Mezopotamya’da yaşamış antik uygarlıklara ait mitolojileri resimlerinde anlatan ressam Berkan Baycan, sergiyle ilgili şunları söyledi:
“Bir gün rüyamda kendimi Anka Kuşu’nun kanadında, İstanbul’un üzerinde gece karanlığında uçarken gördüm. Kuşun kanatlarından aşağıya baktığımda şehrin ışıkları nokta şeklindeydi. Uyandığımda çocukluğumdan beri hayal ettiğim antik şehirleri artık nasıl çizeceğimi biliyordum. Form arayışından uzakta, çizgisel bir yaklaşımla oluşturduğum antik kentler, bu kentlerde yaşamış karakterler ve gökyüzünde uçan mitolojik kuşlar çizmeye başladım.
Puantalism tekniğini kendime özgü yorum katarak geliştirdim. Üç yıldır bu teknikle resim yapıyorum. Altı eserim de 9 Kasım’da Londra’da karma sergide sergilenecek.” Sergi, 4 Kasım’a kadar gezilebilecek.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Anka Kuşu’nun kanadından tuvale yansıyanlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2017 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anka Kuşu’nun kanadından tuvale yansıyanlar haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:14
Sayfa Başı