ANKARA HABERLERİ

Anjelika Akbar’dan Doğum Konçertosu

Hürriyet Haber
30.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Konuk şef Wislocka’nın yönettiği Hacettepe Senfoni Orkestrası’nda piyanist Anjelika Akbar, hamileliği sırasında oğluna dinlettiği Bach’ın Re Minör Piyano Konçertosunu Ankaralı müzikseverler için seslendirdi.

Hürriyet Haber

HACETTEPE Senfoni Orkestrası, yeni yıl konseri ile konuklara unutulmaz bin müzik ziyafeti verdi. Konuk Şef Zofia Wislocka’nın yönettiği orkestrada, piyanist Anjelika Akbar, ikinci oğlu Timur’a, hamileliği süresince ve doğumu sırasında dinlettirdiği Bach’ın Re Minör Piyano Konçertosunu seslendirdi. HacettepeÜniversitesi Kültür Merkezi’ndeki konsere Üniversite Rektörü Prof. Doktor Uğur Erdener ve eşi Zafer Hanım’la, rektör yardımcısı Prof. Doktor Sevil Gürgan ev sahipliği yaptı.

Büyük beğeni kazandı

Konseri dinleyenler arasında Devlet Bakanı Egemen Bağış, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve eşi, İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker ile Kanada, Polonya, Hırvatistan, İspanya ve Japonya gibi ülkelerin büyükelçileri de bulunuyordu. Konuk şef Zofia Wislocka’nın yönettiği orkestra, iki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Bartok ve Bach’ın eserlerini seslendirdi. İkinci bölümde ise Arensky, Piaazola ve Karayev’in eserleri seslendirildi. Ödüllü piyanist ve besteci Anjelika Akbar, Bach’ın Re Minör Piyano Konçertosu ile dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Akbar, konserin önemine dikkat çekerken, ikinci oğlu Timur’a, hamileliği süresince konçertoyu piyanoda çaldığını ve doğum sırasında da konçertonun Glenn Gould yorumunu çaldırarak, oğlunu dünyaya getirdiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Anjelika Akbar’dan Doğum Konçertosu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı