BATMAN HABERLERİ

Anız Yakanlara Destekleme Primi Verilmeyecek

IHA
07.10.2015 - 13:25Son Güncelleme :

BATMAN İL GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMADA, ANIZ YAKAN ÇİFTÇİLERE DESTEKLEME PRİMİNİN VERİLMEYECEĞİ BELİRTİLDİ.

IHA

Batman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, anız yakan çiftçilere destekleme priminin verilmeyeceği belirtildi.
Batman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, çiftçileri anız yakmalara karşı uyardı. Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, anız yakanların tarımsal desteklerden yararlanamayacağına dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:
“Batman İlimiz genelinde aldığımız tüm tedbirlere ve kesilen cezalara rağmen anız yangınları, zaman zaman çevre ve halk sağlığını tehdit etmektedir. Anız yangınları bitkilerin, hayvanların ve en önemlisi insanların sağlıklı yaşam zincirini doğrudan etkilemektedir. Anız yakmak su ve rüzgar erozyonuna neden olmaktadır. Anız yakmakla kendi toprağımız, suyumuz ve geleceğimiz yok edilmektedir. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ve kolluk kuvvetlerimiz ile anız yangınlarının önlenmesi için yoğun bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının anız yakanlar için tuttukları tutanaklara istinaden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 232 bin TL ceza kesilmiş ve savcılıklara suç duyurusunda bulunulmuştur. Müştereken oluşturulan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü arazi ekiplerinin arazide yaptığı tespitlere ilave olarak uydu görüntüleri ile yapılan tespitlere göre de ceza kesilmesi için çalışmalar başlatılmıştır. Bundan sonra da anız yakanlara ceza kesmeye devam edilecektir. Alınan önlem ve duyurulara rağmen, anız yangınlarına sebep olanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır. Anız yakan çiftçilerimiz pirim desteklemelerinden mahrum kalabilecektir. Anız yakılan araziler uydudan tespit edilmektedir. Uydu tespitlerine göre cezai işlem uygulanacaktır. Bu nedenle, Vatandaşlarımız, anızları yakmamalı ve kendi tarlalarındaki anız yangınlarına engel olmalıdır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Anız Yakanlara Destekleme Primi Verilmeyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anız Yakanlara Destekleme Primi Verilmeyecek haberi güncellenecektir.

BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:36
Sayfa Başı