Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Angelina Jolie iki memesini de aldırdı

  Hürriyet Planet
  15.05.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyaca ünlü aktris Angelina Jolie meme kanserine yakalanma riskini azaltmak için operasyon geçirdiğini açıkladı.

  Geçirdiği mastektomi operasyonuyla iki memesini de aldıran altı çocuk annesi Jolie ameliyatının nedenlerini New York Times için kaleme aldığı yazıda anlattı. Yazısında kanserden kaybettiği annesini ve yaşadığı zorlu süreci de okuyucularla paylaştı.     

  Doktorunun yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 ise yumurtalık kanserine yakalanma riski bulunduğunu söylemesi üzerine ameliyat olma kararı aldığını anlatan yıldız “Bu durumu kontrol altına almak ve riski yapabildiğim kadar aza indirmek için ameliyat oldum” dedi.

  ANNESİNİ KANSERDEN KAYBETMİŞTİ

  Jolie’nin ameliyata karar verme ve operasyonu geçirme süreci şubat ayında başlamış ve nisanda sona ermiş.

  10 yıl boyunca kanserle mücadele eden annesini 56 yaşında kaybeden Jolie’nin olaydan sonra ağır bir depresyon geçirdiği biliniyordu.

  Ameliyatının en önemli sebebinin çocukları olduğunu belirten Jolie yazısında, “Çocuklarıma bu hastalığın beni onlardan ayırmayacağına dair söz vermem gerekiyordu fakat gerçek olan benim de ‘hatalı’ gen olarak bilinen, meme ve yumurtalık kanserine neden olan BRCA1 genini taşıyor olmamdı” diye belirtti.

  Ünlü yıldız yazısında eşi Brad Pitt'e de geçirdiği zorlu süreç boyunca kendisine destek olduğu ve ameliyatının her anında yanında olduğu için teşekkür etti.

  ONLAR DA MEMELERİNİ ALDIRDI

  Jolie, memelerinin alınması sayesinde kanser riskinin yüzde 87’den yüzde 5’e düştüğünü de açıkladı.

  Geçtiğimiz ekim ayında Türkiye'yi ziyaret ederek Suriyeli mültecilerin kaldığı kampa giden Jolie'nin Hepatit C hastası olduğu ve karaciğer nakline ihtiyaç duyduğu için Türkiye'deki doktorlarla gizlice görüştüğü iddia edilmişti.

  ANKARA’DA GİZLİCE KİMİNLE GÖRÜŞTÜ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı