Angelina Jolie iki memesini de aldırdı

15 Mayıs 2013 - 00:00Son Güncelleme : 14 Mayıs 2013 - 19:09

Dünyaca ünlü aktris Angelina Jolie meme kanserine yakalanma riskini azaltmak için operasyon geçirdiğini açıkladı.

Geçirdiği mastektomi operasyonuyla iki memesini de aldıran altı çocuk annesi Jolie ameliyatının nedenlerini New York Times için kaleme aldığı yazıda anlattı. Yazısında kanserden kaybettiği annesini ve yaşadığı zorlu süreci de okuyucularla paylaştı.     

Doktorunun yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 ise yumurtalık kanserine yakalanma riski bulunduğunu söylemesi üzerine ameliyat olma kararı aldığını anlatan yıldız “Bu durumu kontrol altına almak ve riski yapabildiğim kadar aza indirmek için ameliyat oldum” dedi.

ANNESİNİ KANSERDEN KAYBETMİŞTİ

Jolie’nin ameliyata karar verme ve operasyonu geçirme süreci şubat ayında başlamış ve nisanda sona ermiş.

10 yıl boyunca kanserle mücadele eden annesini 56 yaşında kaybeden Jolie’nin olaydan sonra ağır bir depresyon geçirdiği biliniyordu.

Ameliyatının en önemli sebebinin çocukları olduğunu belirten Jolie yazısında, “Çocuklarıma bu hastalığın beni onlardan ayırmayacağına dair söz vermem gerekiyordu fakat gerçek olan benim de ‘hatalı’ gen olarak bilinen, meme ve yumurtalık kanserine neden olan BRCA1 genini taşıyor olmamdı” diye belirtti.

Ünlü yıldız yazısında eşi Brad Pitt'e de geçirdiği zorlu süreç boyunca kendisine destek olduğu ve ameliyatının her anında yanında olduğu için teşekkür etti.

ONLAR DA MEMELERİNİ ALDIRDI

Jolie, memelerinin alınması sayesinde kanser riskinin yüzde 87’den yüzde 5’e düştüğünü de açıkladı.

Geçtiğimiz ekim ayında Türkiye'yi ziyaret ederek Suriyeli mültecilerin kaldığı kampa giden Jolie'nin Hepatit C hastası olduğu ve karaciğer nakline ihtiyaç duyduğu için Türkiye'deki doktorlarla gizlice görüştüğü iddia edilmişti.

ANKARA’DA GİZLİCE KİMİNLE GÖRÜŞTÜ

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 24 Yorum }
 • seyrü sefer 15.5.2013 14:30:28
  Bana sanki bir bit yeniği var gibi geldi.Kanser olmayan hastaların bile sırf para için kansersin denilerek oprerasyona sokulduğunu duyuyoruz.Şimdi de henüz kanser olmadın ama olabilirsin haa diye korkutup operasyona sokacaklar galiba milleti.
 • Nuran Ozsu 14.5.2013 14:37:23
  Meme ve rahim kanseri icin bu yontem gecerli peki diger kanser turleri icin ne olacak?..Yine de akillica vede cesur verilmis bir karar..Bravo!!
 • İrfan Bayraktar 14.5.2013 14:27:15
  Sevgili Angelina, Senin o dünyalar güzeli kalbin var , iki memen alınmış hiç önemli değil yeterki sağlıklı ol.Yine de Allah şifalar versin.
 • Türk Kağan 14.5.2013 13:52:14
  Silikona karşı antipatim var. Silikonlu göğüs sanki patlayacak balon gibi geliyor nedense bana. Tabi burada konu o değil. Mecbur kalınınca her şey yapılır önemli olan sağlık. Geçmiş olsun.
 • power gate 14.5.2013 13:07:17
  Mantıklı. Yüzde 50 yüksek bir rakam. Sonuçta silikon yapılabilir .
 • Abdullah Meral 14.5.2013 12:54:48
  HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR. BENCE ÇOK SAÇMA BİR KARAR. AİLESİ BAĞISAK KANSERİ OLSA BAĞIRSAKLARINIMI ALDIRACAKTI...... RUTİN KONTROLLER YAPTIRMASI DAHA MANTIKLI DEĞİLMİYDİ....
Sayfa Başı
Haberlersömestr tatili ne zaman15 tatil ne zamanokullar ne zaman kapanacakkpss sonuçlarıkpss ortaöğretimKPSS sonuçları ne zaman açıklanacakkpss ortaöğretim sonuçları