Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Angela’dan mektup var

  Hürriyet Haber
  26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 26.12.2000 - 00:01

  Angela Dimitrou Yunanistan'ın ünlü pop şarkıcısı. Türkiye'de ‘‘Margarites’’ ve ’’ Magapay’’ adlı şarkıları çok meşhur oldu. Albümleri Türkiye'de en çok satan kadın şarkıcılar arasında. Albüm tanıtımı ve klip çekimleri için Türkiye'deydi. Firması EMI albüm satışları nedeniyle onu Altın Plak'la ödüllendirdi. Dimitrou, İstanbul izlenimlerini ve İstanbullulyarı yazdı.

  Türkiye'yi ve Türk halkını çok seviyorum. Albüm çalışmaları dolayısıyla iki kez İstanbul ve bir kez Bodrum olmak üzere üç kez geldim Türkiye'ye. Özellikle son gelişimde yeni yılda çıkacak albümüm için İstanbul'da üç klip çektim. Bu klipleri her iki ülke insanlarına da armağan ediyorum.

  Klipleri İstanbul'un değişik mekanlarında çektik ve halkın çok büyük ilgisiyle karşılaştık. ‘‘Margarites’’ şarkısını ezbere söyleyenler vardı. Karaköy, Eminönü, Ortaköy ve Sarayburnu'nu dolaştık. Tekne kiraladık ve Boğaz'ı gezdik. Boğaz'da adeta büyülendim. Tüm bu görüntüler sanki bir İstanbul belgeseli gibi kliplerde yer alıyor.

  İstanbul'da dikkatimi çeken ilk şey, trafik problemi dışında tarihi guzellikleriydi. Son gelişimde Sultanahmet'i dolaştım. Kapalıçarşı ve Ayasofya'yı gezdim. Bol bol alışveriş yapma imkanına sahip oldum. Orada işyeri sahipleriyle tanıştım. Onlar tarafından tanınmak beni çok duygulandırdı. Birlikte tavla oynadık, yemek yedik.

  Bu arada Türk yemeklerini de çok beğeniyorum. Özellikle tatlıları ve lokumları çok güzel. Her geldiğimde Yunanistan'a dönerken bunlardan aileme ve arkadaşlarıma götürüyorum. İstanbul tam bir alışveriş cenneti. Video kliplerim ve sahne çalışmalarım için birçok giysi aldım. Bunları hem Yunanistan'da hem de Türkiye'de sahne aldığım yerlerde kullanıyorum.

  Beyoğlu çok kalabalık ama çok ilginç bir yer. Alışveriş yaptım. Müzik marketlerde kendi CD'mi görmek ve parçalarımı çalarken duymak beni çok heyecanlandırdı. Kendimi Yunanistan'da hissettim.

  İstanbul'da Beyoğlu ve Bakırköy'de gerçekleşen iki imza günü en iyi vakit geçirdiğim saatlerdi. Özellikle gençlerin ilgisi çok hoşuma gitti. Türk insanı çok sıcak. Ve bana bu kadar büyük bir ilgi ve sevgi göstermeleri beni çok sevindiriyor ve çok duygulanıyorum. Şarkılarımı anlayabilmek icin Yunanca öğrenmek isteyen insanlarla karşılaştım. Türk halkıyla eğlence anlayışımız pek farklı değil. O yüzden İstanbul'un gece hayatı Yunanistan kadar renkli ve hareketli. Eğer ziyaretlerim ve konserlerim sıklaşırsa İstanbul'da bir ev edinebilirim. Yunanistan'da herkese sizden bahsediyorum. Sizleri ve İstanbul'u çok özlüyorum.

  Herkese barış, mutluluk ve sağlık dolu yeni bir yıl diliyorum.

  Angela Dimitrou

  Türkiye'de en çok satan yabancı kadın şarkıcı

  Ödül töreni için son gelişinde sadece bir tam gün kaldı.

  Ayasofya, Sultanahmet ve Kapalıçarşı gezildi.

  İki Yunanlı gazeteci sadece Türk halkının ilgisini izlemek için onunla birlikteydi. Fotoğraflar da onlara ait.

  Kapalıçarşı'daki esnaf, dükkanlarından çıkıp kendisiyle Yunanca konuşmaya başladı.

  Çok sıcakkanlı. Rastladığı herkese sarılıp, öpüyor.

  Tavlayı görür görmez başına oturdu, ama zaman azlığından bir dakika oynayabildi.

  Kapalıçarşı'dan küçük bir kilim ve bol bol lokum satın aldı.

  * Çok uyumlu, hiç kaprisi yok. Kameraların karşısında kameramanlar sıkılıp gidene kadar kalabilir.

  Bundan yıllar önce bir kasetçide çalışıyordum. Ve hayal kuruyordum. Bir gün tezgahın arkasından çıkacağım ve benim yerime geçen kişi mağazaya gelenlere Angela Dimitriou’nun albümünü satacak. Şimdi hayalini kurduğum işi yapıyorum.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı