ANTALYA HABERLERİ

ANFAŞ mali genel kurulu yapıldı

DHA
02.04.2018 - 12:16Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ'nin (ANFAŞ), olağan mali genel kurulu gerçekleştirdi.

Antalya'yı fuarlar ve kongreler kenti yapma hedefiyle 1994 yılında, 71 paydaşın bir araya gelerek kuruduğu ANFAŞ'ın olağan mali genel kurulu, Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdi. Ali Bıdı başkanlığında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek ve Kıvrak Yapı AŞ Başkanı Ali Kıvrak'ın yer aldığı yönetim kurulu geride kalan 1 yılını değerlendirdi.

BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ANFAŞ Başkanı Ali Bıdı, geride kalan yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. ANFAŞ olarak; ülke ve kent ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini ifade etti. Ali Bıdı, "ANFAŞ yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden beri, başta Antalya'mız olmak üzere tüm ülkemize daha fazla katkı koyabilmek, uluslararası arenada en büyük fuar şirketleri arasında yer alabilmek için çalışmaya başladık. Geçen yıl yapmış olduğumuz 9 fuarı, bu yıl 16 fuara çıkardık. Antalya'nın markası haline gelen fuarlarımız HotelEquipment - Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile FoodProduct - Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı'nı bu yıl yüzde 40 büyüme ile gerçekleştirdik. Paydaşlarımızın destekleriyle mevcut fuarlarımızı zirveye taşımaya, ulusal ve uluslararası yeni projeleri hayata geçirerek Türkiye'yi ve Antalya'yı kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

'GÖREVİMİZ ŞİMDİ BAŞLIYOR'

ANFAŞ'ın son bir yılda yakaladığı değişim rüzgarıyla önemli projeleri gerçekleştirdiğini söyleyen Bıdı, "Geride kalan 1 yılda yapmış olduğumuz çalışmalar hepimiz için bir başlangıçtı. Köklü değişikliklere imza atarak altyapı çalışmalarımızı büyük ölçüde tamamladık. Görevimiz şimdi başlıyor. Yeni ekibimiz ve yeni fuar merkezimizle, ANFAŞ'ın uzun vadede uluslararası arenada ilk 10 fuar merkezi arasındaki yerini alması için çalışmalarımıza tüm hızıyla sürdüreceğiz" dedi.

'ANFAŞ'I HAK ETTİĞİ YERE ÇIKARACAĞIZ'

Mali genel kurulda, 1996 yılından bu yana fuar ve etkinlik sektöründe önemli görev ve sorumluluklar üstlenen ve ANFAŞ Genel Müdürlüğü'ne atanan Ferhan Tinli, ANFAŞ'ın ortaklarına tanıtıldı.

ANFAŞ'ın yol haritası hakkında bilgiler veren Ferhan Tinli ise "ANFAŞ, 24 yıldır fuarcılık sektöründe önemli çalışmalara imza atıyor. Bugün Türkiye'nin alanında en kapsamlı 2 fuarı HotelEquipment ve FoodProduct aracılığıyla yurt içi ve yurt dışından binlerce profesyoneli Antalya'da bir araya getiriyoruz. Tek salon olarak kullanıldığında Türkiye'nin en büyük sergileme alanına sahibiz. 15 toplantı salonuna ve kongre merkezine sahibiz. Mevcut fuarlarımızı geliştirerek ve uluslararası yeni projeleri hayata geçireceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ANFAŞ mali genel kurulu yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı