Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka'yı bile solladı

Türkiye’ye ilk geldiği günlerde ‘Anelka’nın bonusu’ yakıştırması yapılan Fransız futbolcu yeni sözleşmesi ile vatandaşını solladı. Anelka Chelsea’den yıllık 6 milyon Euro kazanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’dan ayrıldıktan sonra şöhret basamaklarını hızla tırmanan Frank Ribery, B.Münih ile 2015 yılına kadar sözleşme uzattı. Yeni sözleşmeye göre Alman temsilcisinden yılda 7 milyon Euro alacak futbolcu, “dünyanın en çok kazanan” sporcuları arasına girdi.
Bayern’in, Real Madrid’e gideceği iddia edilen oyuncusunu takımda kalmaya ikna etmesi kolay olmadı. Alman devi, daha önce yılda 3 milyon 750 bin Euro ödediği yıldızının ücretini neredeyse ikiye katladı. Bu rakam, futbolculara astronomik rakamlar ödemeye alışık olmayan Alman kulüpleri için de bir rekor.
25 milyon Euro kazandırdı
Galatasaray ise, Bayern’in 5 yıl sonunda 35 milyon Euro ödemeyi göze aldığı Ribery’yi, yaklaşık 100 bin dolarlık borcunu yatırmadığı için kaybetmişti. Sözleşmesindeki maddeyi kullanan Fransız, alacağı nedeni ile bedava olarak ülkesinin Marsilya takımına gitmiş, buradan da 25 milyon Euro bedelle Bayern Münih’in yolunu tutmuştu.
Anelka’nın gölgesinde kaldı
Fransız futbolcu Türkiye’ye gelişinde ise, o dönem Fenerbahçe’nin transfer ettiği vatandaşı Nicolas Anelka’nın gölgesinde kalmıştı. Hatta o yıllarda adı sanı duyulmamış bir oyuncu olduğu için hakkında “Anelka’nın bonusu” yakıştırması yapılmıştı. Oysa bugün Ribery yıllık 7 milyon Euro’luk sözleşmeye imza atarken, Anelka Chelsea’den yılda 6 milyon Euro kazanıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler