« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka'ya gidiyor

Fenerbahçe’de gözden çıkarılan milli futbolcu, Samandıra’daki oda arkadaşı ile bir araya gelecek. Fransız yıldızdan, kulüp bulmasına yardım etmesini isteyecek.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
3 hafta önce evinde dinlenmesi gerekirken bara giden ve alkollü olarak eve döndükten sonra elini kesen Önder Turacı, Fenerbahçe’den kopma noktasına geldi. Olayın ardından kulübün resmi internet sitesi tarafından da açıkça suçlanan milli futbolcu, takımdan ayrılmak için çalışmalarına başladı.

Hala görüşüyorlar

Kendisine öncelikle Avrupa’da kulüp bakan Fenerbahçeli futbolcuya ilk destek, sarı lacivertli takımdaki eski oda arkadaşı Nicolas Anelka’dan geldi. Belçika’dan geldiği için çok iyi Fransızca konuşabilen, bu nedenle de Fransız yıldız ile irtibatını hiç kesmeyen savunma oyuncusu, ilk olarak yakın dostunu aradı.
Chelsea’li golcüden, menajerlik yapan kardeşi Didier’i de devreye sokarak Fransa veya İngiltere’den kulüp bulmasını isteyen Önder’e, Anelka da olumlu cevap verdi. Hatta Anelka, Fenerbahçeli futbolcuyu yanına çağırarak, “Sen gel, hem bunları konuşuruz, hem de yeni yıla birlikte gireriz” diyerek vefa örneği gösterdi.

Buluşma haftaya

Bu gelişmenin ardından lige verilen ara nedeniyle halen Belçika’da bulunan Önder Turacı, önümüzdeki hafta Anelka ile buluşmayı bekliyor. Şimdi iki eski dost hem hasret giderme, hem de Fenerbahçe’de zor günler yaşayan Önder’in geleceğini masaya yatırmaya hazırlanıyor.

Annesi Önder için dana kesti

EL bileğini atar damarının bulunduğu yerden kesen Önder Turacı için annesi Olcay Turacı dana kesti. Oğluna düşkünlüğü ile bilinen Olcay Hanım, Önder’in sağ salim kurtulması halinde dana keserek fakirlere dağıtma adağını böylece yerine getirdi. Danayı Ataköy’de kesen ve etini engelli derneklerine, çevre ilçedeki fakir ailelere dağıtan Anne Turacı, “Oğlumun sağlığına kavuşması benim için her şeyden önemli. Adakta bulunmuştum ve ilk fırsatta bu adağımı yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. Bir daha böyle kötü olayları inşallah yaşamayız” dedi.

Moskova’ya imza atmış ama F.Bahçe’de kalmıştı

ÖNDER Turacı, daha önce de Fenerbahçe’den ayrılmak istedi. Takımın başında Zico’nun olduğu 2007-2008 sezonunda fazla forma şansı bulamayan milli futbolcu, lig bitmeden Rusya’nın FK Moskova takımı ile ön protokol imzaladı. Ancak sonrasında hem Fenerbahçe’nin devreye girmesi hem de Galatasaray’ın kendisi ile ilgilenmesi sonucu Rusya’ya gitmekten vazgeçti. Moskova ile yaptığı sözleşmesi 250 bin Euro’luk tazminatı ödenerek feshedilen Önder’i, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ikna ederek takımda tuttu.

Galatasaray’a gider mi?

Cimbom da devrede iddiası
ÖNDER Turacı konusunda ortalığı karıştıracak bir de iddia ortaya atıldı. Milli futbolcunun menajeri aracılığıyla Galatasaray’a transferi konusunda da nabız yokladığı, hatta Adnan Sezgin’in de, “Bonservisini alsın ve gelsin, G.Saray formasını giydirelim” dediği öne sürüldü.

Transferi gündemimizde yok
BUNA karşılık G.Saray’ın Futbol Komitesi daha önce 2 kez söz verdiği halde sarı kırmızılı takıma gelmeyen Önder’e sıcak bakmıyor. Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ, “Kendisi transfer gündemimizde yok” diyor.
2. Bu iddialar nereden çıkıyor, anlaşılır gibi değil” ifadelerini kullandılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz