« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka'nın gözü dışarıda

Fenerbahçe'nin Fransız yıldızı Nicolas Anelka, Türkiye'den ayrılırsa tekrar İngiltere'de oynamak istediğini, tekrar büyük bir kulüpte oynamak ve özellikle ailesini mutlu etmek için sarı lacivertli klüpte elinden gelenin en iyisi yapmaya çalıştığını söyledi.

PARİS (A.A)
SON GÜNCELLEME

'F.BAHÇE'DE OLMAK SORUN DEĞİL'

L'Equipe gazetesine demeç veren Anelka, özel hayatından, Fenerbahçe ve tekrar Fransız milli futbol takımına seçilmesine ilişkin soruları yanıtladı. “Fenerbahçe futbol takımında mutlu olduğunu ve 2006 yılında en büyük isteğinin sarı lacivertli takımının tekrar şampiyonluğu kazanması olduğunu” belirten Anelka, “önümüzdeki sezen Fenerbahçe'de top koşturabileceğini, bunun kendisi için kesinlikle sorun olmadığını” ifade etti.

'AYRILIRSAM İNGİLTERE'DE OYNAMAK İSTERİM'

Türkiye'den ayrılırsa tekrar İngiltere'de oynamak isteğini kaydeden Anelka, tekrar büyük bir kulüpte oynamak ve özellikle ailesini mutlu etmek için sarı lacivertli klüpte elinden gelenin en iyisi yapmaya çalıştığını söyledi.
Fenerbahçe'de başarılı bir futbol oynadığını belirten Anelka, oynağı mevkiden de oldukça mutlu olduğunu söyledi.
Anelka, Fenerbahçe'nin grubundaki en zayıf takım olduğu için bu sezon ilk turda Şampiyonlar Ligi'ne veda etmek zorunda kaldığını söyledi.

Tekrar Fransız milli futbol takımına çağrılmasını kendisi için sürpriz olduğunu söyleyen Anelka, “Geri döneceğimi düşünmüyordum” dedi.

'KUPAYI ALMAK ÇOK ZOR'

Anelka, Dünya Şampiyonası'nda güçlü takımlar bulunduğunu ve kupayı almanın oldukça zor olduğunu belirterek, takımını üzerine kurulacak psikolojik baskının olumsuz sonuçlara yol açacağını söyledi.

İnançlı bir insan olduğunu ve şu ana kadar kimseye kötü davranmadığını belirten Anelka, daha önceki yıllarda Fransa milli takım teknik direktörüyle yaşadığı sorunlardan kendisinin sorumlu olmadığını söyledi.

Yeni yıl tatilini Paris'te geçiren Anelka, ilkbahar aylarında Fransa'da bir rap müziği içeren bir cd çıkartacağı belirtti ve Türkiye'de bir tekstil firmasını markasına ismini verdiğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz