« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka'dan da iyi

Polonya-Azerbaycan maçında izlediği oyuncusu Szymkowiak'a hayran kalan Şenol Güneş, "Anelka'nın Fenerbahçe'ye verdiği faydadan daha fazla fayda veriyor. Ama kağıt üzerinde Anelka daha değerli gözüküyor" ifadesini kullandı.

Ömür AVCI
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Teknik Direktörü Şenol Güneş, devre arasında kadrolarına kattıkları Miroslaw Szymkowiak'a övgüler yağdırdı. Zurawski'yi izlemek için gittiği Polonya-Azerbaycan maçında izlediği oyuncusunun takıma katkısının F.Bahçeli Nicolas Anelka'dan daha çok olduğunun altını çizen teknik patron, "Azerbaycan maçında çok iyi bir performans sergiledi. Maça bakılırsa, 'alınacak tek oyuncu Szmykowiak' derim. Takıma da git gide uyum sağlıyor. Karakter olarak da oturdu. Ama onu olduğunun üstünde gösterirsek sıkıntı olur.

Kimse gitmeyecek

Takıma, Anelka'nın Fenerbahçe'ye verdiği faydadan daha fazla fayda verdi.
Ama kağıt üzerine bakıldığı zaman, Anelka daha değerli bir oyuncu gözüküyor. Zurawski ile de bir görüşmemiz oldu" dedi. Kadroda yer alan hiçbir oyuncusunu göndermeyi düşünmediğini ifade eden Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bırakacağım hiçbir oyuncum yok. Ligdeki sıralamamız ne olursa olsun, transfer politikamız etkilenmeyecek. Acil transfer yapmamız gereken yerler, en iyi olduğumuz mevkiler de olabilir.

Çirkin ticaret

Mesela forvetimiz sayısal olarak şu anda eksik." Mukavelesi olan bazı oyuncularının aranarak kafalarının karıştırıldığını vurgulayan Güneş, "Maksatları, burada başarısız olmaları. Çirkin bir ticaret yapıyorlar. Futbolcuları mal olarak görüyorlar. Ama bizi taşıyan futbolcumuzu, biz de taşırız" dedi. Gürcistan maçına yanlış anlaşılmamak için gitmediğini belirten Güneş, Fatih'e yapılan eleştirilere de tepki gösterip "Hücumdaki pozisyonu neydi, antrenörü ne görev verdi belli değil" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz