« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka yarışı kızıştı

Fenerbahçe’de sıkıntı olan Fransız futbolcu için Bolton da 10 milyon Euro’luk teklif yaptı. Portsmouth ile Bolton’un açık artırmasına dönüşen transfer görüşmelerinde, fazla veren İngiliz Kulübü Anelka’yı alacak.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin Fransız yıldızı Anelka için İngiliz Kulüpleri kendi arasında açık artırmaya girdi.

Sezon başından bu yana sarı lacivertli takımda problem olan ve sürekli ayrılmak istediğini dile getiren yıldız futbolcu için Portsmouth’tan sonra Bolton da devreye girdi. Bolton da Anelka için 10 milyon Euro teklif etti.

Geçtiğimiz yıl Graeme Souness’ın çalıştırdığı Newcastle United’ın 14 milyon Euro’luk teklifini geri çeviren Fenerbahçe yönetimi, bu kez problemli oyuncuyu satmakta kararlı.

Fazla veren alacak

Daha önce resmi teklif getiren ve 10 milyon Euro’ya kadar çıkan Portsmouth, Bolton’un da alıcı olması üzerine kendini açık artırmaya dönüşen bir transfer pazarlığının içinde buldu.

Arthur Zico’nun kesinlikle satılmasını istediği Anelka için iki kulüpten en yüksek parayı veren işi bitirecek. Fenerbahçe yönetiminin Anelka’yı birkaç gün içinde satması bekleniyor.

Dinamo Kiev maçı öncesinde teknik direktör Arthur Zico’nun son kez şans tanıdığı Anelka İstanbul’a döndükten sonra sakatlık bahanesiyle antrenmanlara çıkmadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler