« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka: Sözleşmemin sonuna kadar buradayım

Fenerbahçe'nin Fransız futbolcusu Nicolas Anelka, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe ve Türkiye'de çok mutluyum ve sözleşmemin sonuna kadar da bir sorun olmazsa kalmayı planlıyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kendisinin ağzından İngiltere'nin Daily Star gazetesinde çıkan haberler ve bunların Türkiye'deki yansımaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Fransız yıldız, “Gerek Türkiye gerekse Avrupa basınında hakkımda bir çok haber çıkıyor. Bunlar benim söylemediğim şeyler. Türkiye'de ve Avrupa'da futbol kamuoyunu meşgul eden bu haberler için bazı kurumları devreye sokmuş bulunuyorum. Çünkü yapılan bu haberlerin benim huzurumu kaçırmaya yönelik olduğunu düşünmeye başladım. Ancak her zaman olduğu gibi yineliyorum; Fenerbahçe ve Türkiye'de çok mutluyum ve sözleşmemin sonuna kadar da bir sorun olmazsa kalmayı planlıyorum. Her şeyden önce benimle ilgili haber yapan basın kuruluşları sözleşmemin ne olduğu konusunda bilgi sahibi değiller. Benim transferimi isteyen kulübün Fenerbahçe Spor Kulübü ile görüşmesi gerek. Çünkü sözleşmem Fenerbahçe Spor Kulübü'nde ve Fenerbahçe yönetimi, benimle ilgili bir teklif olduğunu ve beni istedikleri yolunda bana bir şey söylemedi.” dedi.

'İKİNCİ YARI DAHA ZORLU GEÇECEK'

Fransız oyuncu, Turkcell Süper Ligi'nin ikinci yarısının daha zorlu geçeceğini belirterek, “Türkiye ligini küçümsemek çok komik. Ligin ikinci yarısı başlıyor. Bu yarının daha zor geçeceğini takım olarak biliyoruz. İlk maçımızı Gençlerbirliği ile kendi evimizde oynayacağız ve stadımız yine bizleri görmek isteyen taraftarlarımızla dolacak” dedi.
Türkiye'de ve Fenerbahçe'de öğrendiği en önemli şeyin taraftarın gücünün takıma birebir etki ettiğini kaydeden Anelka, sözlerini şöyle tamamladı: “Birçok takımda forma giydim ama futbolcuları taraftarın birebir etkileyebildiği çok az takım gördüm. Fenerbahçe taraftarı bu nedenle çok özel ve takımı ateşleyebilen bir yapıya sahip. Ben inanıyorum ki Gençlerbirliği maçında stadı dolduracaklar ve bizi motive edecekler. Türkiye Kupası'nda da önemli karşılaşmalar oynayacağız ve zorlu bir maç programı bizi bekliyor ama ben takım olarak bunun altından en iyi şekilde kalkacağımıza inanıyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz