« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka sanki Ronaldinho!

Zico, "Herkes Anelka'yı soruyor. Anelka, Ronaldinho gibi sanki Dünya Kupası'nı kaldırmış, F.Bahçe'ye büyük başarılar kazandırmış gibi düşünülüyor. Ama bu bir gerçek ki Anelka aramızda değil" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Arthur Zico, D.Kiev karşısında yedikleri erken golün bütün planlarını altüst ettiğini belirtirken, Anelka için sert açıklamalar yaptı. Brezilyalı çalıştırıcı şöyle dedi: "Neden oynamadığını veya oynatılmadığını Anelka'ya sormak lazım. Ben onunla oynamak istedim. Anelka hakkında noter tutulması yönetimi ve başkanı ilgilendiren bir durum. Ben her gün sahaya çıkıyorum. Herkes Anelka'yı soruyor. Anelka, Ronaldinho gibi sanki Dünya Kupası'nı kaldırmış, F.Bahçe'ye büyük başarılar kazandırmış gibi düşünülüyor. Ama bu bir gerçek ki Anelka aramızda değil."

Hatalar oyunu

Zico maçla ilgili de şu yorumu yaptı: "Zor olacağını biliyordum. Maçın başında yediğimiz erken gol bütün planlarımızı alt üst etti. 2-0'ı bulmanız gereken maçlarda kontrataklara dikkat etmek gerekir. Biz bunu yapamadık. Golü düşünürken savunmada açıklar verdik. D.Kiev iyi takım ama orada verilmeyen bir gol ve hatalarla, haksız kırmızı kartla kaybettik. Buradaki maçta da rakipten bir oyuncu atılmalıydı. Artık hedefimiz UEFA Kupası olacak. Bazen ne kadar anlatsanız da insanlar hata yapabilir. Futbolcularım ve ben hata yapabiliriz. Futbolu bu kadar güzelleştiren de hatalar oyunu olmasıdır. F.Bahçe'nin her pozisyonuna, her mevkisine futbolcu gerektiğini de düşünmüyorum. Şu ana kadar Lugano'yu getirdik. Bazen istediğin zaman futbolcu gelmiyor. Bakalım bundan sonra neler olacak, bunu zaman gösterecek."

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz