« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anelka: Performansımız en üst seviyede olmalı

Büyük bir kulübe geldiğini yineleyen Fenerbahçe'nin Fransız golcüsü Nicolas Anelka, "Türkiye ligi iyi bir lig" dedi. Şu an iyi bir konumda olduklarını vurgulayan Anelka, “Futbol değişken bir spor, performansımızı her zaman yüksek tutmalıyız” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Anelka, Samandıra Tesisleri'ndeki idman sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'ye geldiği için mutlu olduğunu belirterek, “Tesisleri, stadı ve taraftarıyla Fenerbahçe çok büyük bir kulüp” dedi.

Ligde şu an iyi bir konumda olduklarını vurgulayan Anelka, “Bu şekilde devam etmemiz lazım. Futbol değişken bir spor, performansımızı her zaman yüksek tutmalıyız” diye konuştu.

Türkiye'nin kendisi için yeni bir ülke olduğunu anlatan Fransız futbolcu, arkadaşlarına yeni yeni uyum sağladığını, her geçen gün çok daha iyi oynayacağını söyledi.
  
“ÇOK İYİ BİR DOSTUMA MESAJDI”
  
Malatyaspor maçında attığı gol sonrası yaptığı hareketin sorulması üzerine Anelka, “Bu çok iyi bir dostuma mesajdı” dedi.

Türkiye'de insanların mükemmel olduğunu vurgulayan Anelka, Türkiye ligi için ise “Türkiye ligi iyi bir lig. İngiltere'de daha çok fiziksel güce dayalı oynanıyor, ama burada teknik önde. Türkiye liginin iyi bir seviyede olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Anelka, Galatasaray'ın yeni transferi Ribery'nin de kendisi gibi Müslüman olduğunun hatırlatılması ve bu konudaki düşüncelerinin sorulması üzerine, “Bu benim için sürpriz değil. Fransa'da birçok insan Müslümanlığı seçiyor” diye yanıt verdi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler