« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Andy Murray krallar gibi karşılandı

Amerika Açık'ı kazanarak kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğuna ulaşan Andy Murray büyüdüğü yer olan İskoçya'nın Dunblane kasabasına gitti. Murray burada kahramanlar gibi karşılandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son Wimbledon Tenis Turnuvası’nda finalde Roger Federer'e kaybeden Andy Murray, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nda altın madalyaya ulaşarak moral kazanmıştı.
 
Amerika Açık Tenis Turnuvası’na Olimpiyat Şampiyonu apoleti ile katılan İskoç raket, finalde Sırp Novak Djokovic'i mağlup ederek kariyerinin ilk Grand Slam zaferine uzanmayı başardı.
 
İSKOÇYA'DA KRALLAR GİBİ KARŞILAMA -FOTO GALERİ

Andy Murray çocukluk yıllarının geçtiği ve tenise ilk başladığı kasaba olan Dunblane'e bu sefer Olimpiyat ve Amerika Açık Şampiyonu olarak gitti.

Kasabada adeta kahramanlar gibi karşılanan İskoç raket kendisine gösterilen ilgiden son derece memnundu.
 
Kendisini karşılayan kalabalığa Olimpiyat Oyunları’nda kazandığı madalyaları gösteren Murray daha sonra tenise başladığı yer olan Dunblane Tennis Kulübü’ne gitti ve buradaki minik öğrencilerle küçük bir gösteri maçı yaptı.
 
Murray duygularını ise şu sözlerle anlattı: “Wimbledon'da Federer'e kaybettiğim finalden sonra 3 gün boyunca bu turnuvayı kazandığımı rüyalarımda gördüm. Uyandığımda hep bir gerçekle yüzleştim. Wimbledon şampiyonluğunu kaybetmiştim. Sonra rüyalarımda Amerikan Açık'ı kazandığımı gördüm. Uyandığımda biliyordum ki bu zafere ulaşacak zamanım ve gücüm vardı. Çok iyi konsantre oldum ve harika bir finalden sonra zafere ulaşmayı başardım. Çok güzel bir turnuva oldu. Şimdi buradayım ve bena gösterilen sevgiden dolayı Dunblane halkına çok teşekkür ediyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler