Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Andy Murray Caroline Wozniacki'ye özendi

Britanya tenisinin erkeklerdeki 1 numarası Andy Murray, Danimarkalı oyuncu Caroline Wozniacki ve kendi antrenörü Amelie Mauresmo gibi New York Maratonu’nda koşmak istediğini açıkladı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Ancak başarılı tenisçi bu açıklamasına bir de şerh koydu: “Wozniacki gibi kariyerim devam ederken değil, Mauresmo gibi teni bıraktıktan sonra yarışmak isterim.”


WOZNİACKİ YARIŞACAK
Bilindiği gibi kadınlar tenisinin eski dünya 1 numarası Danimarkalı Caroline Wozniacki, 2 Kasım’da koşulacak New York Maratonu’nda koşmak istediğini beyan etmiş ve New York Yol Koşucuları ile kayıt için temasa geçmişti. Woz’un bu kararı bir B Planı olarak değerlendirilmiş ve ciddiye alınmamıştı. Çünkü Danimarkalı tenisçi, aslında KAsım ayında eski nişanlısı ünlü golfçü Rory McIlroy ile evlenmeye hazırlanırken Mayıs ayında terk edilmişti.


‘RORY İLE EVLENEMEDİĞİM İÇİN DEĞİL’
Ancak Wozniacki, bu kararının kötü hatırasıyla ilgili olmadığını belirtip “Kişisel olarak bir amacım var. Hayır kurumlarına daha fazla para kazandırılması için çalışıyorum. New York Maratonu’nda koşmak her zaman yapılması gerekenler listemdeydi. Televizyonda seyrettiğimde de kendi kendime hep ‘Bir gün bu yarışta yarışacağım’ diyordum. Takvimime baktım ve neden olmasın dedim” ifadelerini kullanmıştı.
Danimarkalı ünlü tenis oyuncusu, 2 Kasım’daki şölende, Boston Maratonu’nun kazananı Meb Keflezighi ile yan yana olacak. Böylece Caroline Wozniacki, kariyeri devam ederken maraton yarışına katılan 5. sporcu olacak.


KARİYERİ DEVAM EDERKEN YARIŞANLAR
Lance Armstrong Bisikletçi 2007
Kerri Strug Jimnastikçi 2008
Jennie Finch Softbol Oyuncusu 2011
Apolo Ohno Sürat Patencisi 2011


Bunları da Beğenebilirsiniz