Teknoloji Haberleri

  Android'de Flash yok

  Hürriyet Haber
  02.07.2012 - 12:35 | Son Güncelleme:

  Android 4.1'de Flash olacak mı, olmayacak mı? Bu sorunun cevabı artık oldukça kesin ve net...

  Flash Player'ın sahibi Adobe, geçen senenin kasım ayında Flash'ın yeni sürümlerini mobil cihazlara artık sunmayacağını duyurmuştu. Sadece hata ve güvenlik açıklarını gidermek üzere güncelleme yayınlayacağını söyleyen Adobe'un bu açıklaması, Flash'a mobil cihazlarda en başından beri karşı olan Apple'ın eski CEO'su Steve Jobs'un da haklı olduğu yorumlarının yapılmasına yol açmıştı.

  Chip.com.tr'nin haberine göre geçtiğimiz günlerde Google'ın tanıttığı Android 4.1'in de Flash desteğine sahip olmayacağı ortaya çıktı. Android 4.1 "Jelly Bean"in Flash desteğine hiç sahip olmayacağı, Adobe'un açıklamasıyla onaylandı. Adobe, bazı üreticilerin şimdiye dek  Flash Player'ı sertifikasız (test işlemleri tamamlanmamı) olarak sunduklarını, bu kullanıcıların Flash Player'ı Google Play'den indirebildiklerini söylüyor. Ancak Android 4.1 ile beraber bu mümkün olmayacak çünkü Adobe, Flash'ı Jelly Bean'in web tarayıcıları için artık geliştirmiyor.

  Adobe, Flash Player'ı 15 Ağustos tarihinden itibaren Google Play'den indirmenin mümkün olmayacağını da duyuruyor. Adobe'a göre Flash Player'a sahip bir cihaz Android 4.1'e yükseltilirse, "beklenmedik davranışlar ortaya çıkabilir".

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı