Teknoloji Haberleri

  Android telefonun şarjını en çok ne tüketiyor? Öğrenmenin yolu

  Hürriyet Haber
  22.06.2017 - 07:36 | Son Güncelleme:

  Android'in son sürümünün pili aşırı biçimde tüketen uygulamayı bulmanızı sağlayan bir işlevle geldiğini biliyor muydunuz?

  Telefonunuzdan en iyi pil ömrünü almak için sürekli olarak mücadele vermeniz gerekiyor. Yeni yüklediğiniz uygulamalar ve sistem güncellemeleri pil ömrünü ne yazık ki olumsuz etkileyebiliyor.

  Android'in son sürümü Nougat'ın hangi uygulamaların ne kadar pil tükettiğini gösteren özel bir sayfası var. Bu sayfaya göz atarak hangi uygulamaların normalden fazla pil tükettiğini görebilirsiniz. Sorun tek bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, bu uygulamayı kaldırarak sorunu çözmeniz mümkün olabilir.

  Android telefonun şarjını en çok ne tüketiyor Öğrenmenin yolu

  Bahsettiğimiz menüye ulaşmak için Ayarlar menüsünü açın ve Pil girdisine dokunun. Burada pil tüketimini bir zaman grafiği üzerinde göreceksiniz. Sağ üstteki üç nokta simgeli menüye dokunun ve Kullanım uyarıları üzerine dokunun. Telefonunuz bekledikten sonra size aşırı pil tüketen bir uygulamanın olup olmadığını söyleyecek.

  Bu işlev, doğal olarak pili "normal" olarak tüketen şeyleri (ekranı uzun süre açık bırakmak gibi) pili aşırı tüketen faktörlerden biri olarak görmüyor. Ancak uygulamalarınızdan biri çılgın biçimde pil tüketiyorsa, buradan keşfetmeniz mümkün.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 35 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Etiketler: telefon , şarj
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı