Teknoloji Haberleri

  Android N'in önizleme sürümü yayında

  Hürriyet Haber
  10.03.2016 - 09:34 | Son Güncelleme:

  Android N’nin önizleme sürümü, sürpriz biçimde indirmeye sunuldu! İşte yenilikler, desteklenen ilk cihazlar...

  Android N'nin neler getirdiğini görmek, hatta onu denemek için Google IO 2016'ya kadar beklemenize gerek kalmadı. Mobil işletim sisteminin geliştiricilere özel ön izleme sürümü, indirmeye sunuldu.

  Android N'yi deneyebilmek için Pixel CE'ye veya Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus Player, Nexus 9 cihazlarından birine ihtiyacınız var. Listede daha eski bir telefon olan Nexus 5'in olmaması dikkat çekiyor.

  Android 6.0 Marshmallow'un beklediğimizden erken ortaya çıkan selefi, halen bir isme sahip değil. Android N'in önemli yenilikleri arasında ekranı ikiye bölebilme, uyarılar üzerinden direkt olarak cevap verebilme, daha zengin ve etkileşimli uyarılar var.

  Marshmallow'da ortaya çıkan pil tasarruf modu Doze, Android N'de biraz daha gelişerek Android N'nin bellek tüketimini de azaltıyor. Yeni Data Saver işlevi ise kotanızın sonuna yaklaştığınızda arka plandaki veri tüketimini durduruyor ve uygulamalara daha az veri tüketmelerini söylüyor.

  Google, Android N'nin final sürümünü bu yaz cihaz üreticilerine sunmayı planlıyor. Final sürümün telefonlara ulaşması ise sonbaharı bulacak.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SIK KARŞILAŞILAN ANDROID SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

   

  Etiketler: işletim sistemi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı