Teknoloji Haberleri

  Android 6'ya sesli komut özelliği

  Hürriyet Haber
  02.10.2015 - 10:08 | Son Güncelleme:

  Google, büyük Nexus lansmanında Android 6.0 "Marshmallow" işletim sisteminin bazı ilginç özelliklerini de açıkladı. En önemlisi de sesli etkileşimlerle işletim sisteminin odak noktası olan "Google Now" komutlarının eskisinden çok daha hızlı çalışabilmesi. Ayrıca artık sesli komutlarla uygulamalar da kontrol edilebilecek.

  Bununla birlikte artık geliştiricilerin de üçüncü parti uygulamalarına sesli komut fonksiyonunu entegre ederek bu özellikten yararlanabilecekleri belirtiliyor.

  Yeni nesil mobil işletim sistemi Android Marshmallow'un kullanıcılara sunacağı "Doze" özelliği ise cihazların kullanılmadığı zaman derin "uyku" moduna geçmesini sağlayarak, ihtiyaç duyulan uzun süreli batarya performansını getirmeye çalışacak. Google, Nexus 5'in Doze güç yönetimi ile yüzde 30 daha fazla batarya ömrü sunacağını iddia ediyor.

  Android Marshmallow önümüzdeki haftayla birlikte Nexus cihazlar için kullanıma sunulmaya başlanacak. Diğer Android cihaz sahipleri ise her zamanki gibi sabırla telefon üreticileri ve operatörlerin güncellemeyi onaylamasını beklemek zorunda kalacak.

  Etiketler: Android 6
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı