Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayınlandı

  Hürriyet Haber
  06 Ekim 2015 - 07:26Son Güncelleme : 06 Ekim 2015 - 08:45

  Android telefonların çehresini değiştirmesi beklenen yeni güncelleme Android 6.0 Marshmallow dün akşam yayınlandı. Şimdilik Nexus telefon ve tabletlere yüklenebilen güncelleme ile bakın neler geliyor?

  Beklendiği gibi 6 Ekim akşamı Google, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınladı. Güncellemenin özellikle RAM yani bellek ile batarya tüketimi konusunda ciddi iyileştirmelerle geldiğini belirtelim.

  Şimdilik Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 ve Nexus 9 model cihazlara yüklenebilen güncellemenin çok yakında diğer Android telefonlara da gelmesi bekleniyor.

  Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayınlandı

  Nexus cihazlar dışında yeni güncelleme bakın hangi cihazlara geliyor?

  Huawei Nexus 6P
  LG Nexus 5X
  LG G3
  LG G4
  HTC One M8
  HTC One M9
  HTC One M9 +
  Motorola Moto G (3. nesil)
  Motorola Moto X Play
  samsung galaxy s6
  Samsung Galaxy S6 Edge
  Samsung Galaxy S6 EdgePlus
  Samsung Galaxy Note 5

  Android 6ya sesli komut özelliğiAndroid 6'ya sesli komut özelliği

  Samsung Galaxy Note Edge
  Samsung Galaxy Alpha
  Sony Xperia Z5 Hayır
  Sony Xperia Z5 Compact
  Sony Xperia Z5 Premium
  Sony Xperia Z3 Hayır
  Sony Xperia Z3 Compact
  Sony Xperia Z3 +

  Android 6.0 Marshmallow güncellemesi yayınlandı

  ANDROID 6.0 MARSHMALLOW GÜNCELLEMESİ İLE YENİ NELER GELİYOR

  Yenilenen Chrome sekmeleri ve App Links

  Android 6.0 Marshmallow ile Chrome’a özelleştirilebilir sekmeler özelliği geliyor. Bu özellik ile Chrome’daki sekmeleri kişiselleştirebileceksiniz. Uygulama arası geçişler Android 6.0 Marshmallow ile daha da gelişiyor. App Links özelliği sayesinde örneğin; size gelen Tweet içerikli bir maile tıkladığınızda otomatik olarak Twitter uygulamasında o Tweet açılacak.

  Android Pay ile ödeyin

  Google’ın ödeme sistemi Android Pay basitlik ve güvenlik sunuyor. Android kullanıcıları artık NFC destekli cihazlarından kredi kartları yanında olmadan alışveriş yapabilecek. Android Pay 700,000'in üzerinde mağazada kullanılabilir olacak.

  Parmak izi okuma gelişiyor

  Android 6.0 Marshmallow ile gelen bir yenilik ise gelişmiş parmak izi okuyucusu. Android’in zayıf kaldığı noktalardan biri olan parmak izi okuyucusu Android 6.0 Marshmallow ile gelişiyor. Yeni parmak izi okuyucusu ile Google Play üzerinden uygulama indirebilecek veya alışveriş sitelerinden parmak izi ile alışveriş yapabileceksiniz.

  Şarj sorunu çözülüyor

  Android 6.0 Marshmallow ile şarj sorununda büyük bir yenilik yapılıyor. Geliştirmeler sayesinde pil ömründe 2 kata yakın iyileşme görünecek. Ayrıca artık Android USB Type C girişini destekleyecek.

  Doze adı verilen özellik sayesinde cihazın hareket algılayıcıları sadece cihazınız hareket ettiğinde uygulamaları aktif olarak kullanmaya başlayacak. Bu da cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda pil tüketmini minimuma indirmek anlamına geliyor.

  Etiketler: marshmallow , android 6.0
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı