Teknoloji Haberleri

  Android 5.1 hangi telefonlara yüklenebilecek

  Hürriyet Haber
  03.07.2015 - 12:47 | Son Güncelleme:

  Google, Android 5.1 güncellemesini yayınlamaya başladı. Peki bu güncelleme yeni ne getiriyor ve hangi cihazlara yüklenebilecek?

  Android 5.1 Lollipop, güncelleme yoluyla piyasadaki telefonlara sunulmaya başlandı. Peki hangi cihazlar Android 5.1'e güncellendi, hangileri sırada bekliyor?

  Android 5.1 hangi telefonlara yüklenebilecek
  Android 5.1 hangi telefonlara yüklenebilecek
  Android 5.1 hangi telefonlara yüklenebilecek

  ANDROID 5.1 GÜNCELLEMESİYLE GELECEK YENİLİKLER

  Sessiz mod geri döndü

  Google, birçok faydalı geliştirme arasında ilginç bir hamleyle sessiz modu kaldırdığından, LED uyarılarını titreşim veya ses olmadan almamız mümkün olmuyordu. Ancak Android 5.1 ile birlikte sevilen işlev geri dönüyor.

  WiFi sinyalleri işleri karıştırmayacak

  Evinizin bulunduğu yere herkese açık bir WiFi noktasının sinyali ulaşıyorsa, kendi bağlantınız üzerinden internete bağlanmanız kabus halini alabiliyordu. Ancak Android 5.1, bu sorunu çözüyor. Bu tür ağlardan birine bağlandığınızda telefonunuz, onun pek de iyi bir bağlantı olmadığını hatırlayarak doğru kablosuz ağa bağlanacak.

  Google'ın VPN'i yolda olabilir

  Henüz sadece dedikodu da olsa Pocketables'ın Tüm Uygulamalar klasöründe keşfettiği "Google Connection Services" adındaki yeni bir uygulamanın açıklaması, sizi "herkese açık WiFi ağlarından koruyacağını, verilerin Google VPN üzerinden güvenle iletileceğini" söylüyor. Bu hizmet belki ilk başta Nexus 6'ya özel olacak, ancak bu haliyle bile heyecan verici.

  Yeni anti-hırsızlık işlevi

  Android Police'e göre en azından Nexus 6 ve Nexus 9'a sunulacak yeni bir anti-hırsızlık işlevi, hırsızların telefondaki birincil hesabı değiştirmesini, kendi hesabını eklemesini ve cihazı sıfırlayıp kendi bilgileriyle oturum açmasını zorlaştıracak.

  Biraz daha akıllı uyarılar

  Android 5.0'ı belirli saatler arasında insanlar tarafından rahatsız edilmeyecek şekilde ayarlayabiliyordunuz. 5.1 sürümüne getirilen yeni "bir sonraki alarma kadar" işlevi ise, örneğin sizi uyandıracak olan alarm devreye girene kadar rahatsız edilmenize engel olabiliyor. Google'ın bu düşünceli işlevi sayesinde güne uykusuz ve sinirli başlama olasılığımız düşmüş olacak.

  ANDROID TELEFONLAR İÇİN 24 DUVAR KAĞIDI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı