« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Andi'nin Türkiye aşkı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Tandoğan UYSAL

İstenirse sözleşmesini uzatabileceğini belirten ünlü forvet, ‘‘İstanbul'daki 1 yılımda,İsveç ve dünya basınında Türkiye hakkında yer alan haberlerde haksızlık yapıldığını anladım’’ dedi...

Hesap sordu

Fenerbahçe'nin ünlü İsveçli futbolcusu Kennet Andersson, yurtdışında Türkiye'nin tanıtımı için yeni bir misyon üstlendi. İstanbul'da geçen 1 yıllık yaşamının değerlendirmesini yapan Andersson, dış basında Türkiye'ye karşı yapılan haksızlıkların hesabını soruyor.

Gerçek Türkiye

Andersson, Fenerbahçe'de oynamaya başlamadan önce İsveç ve diğer dünya basınında Türkiye hakkında çıkan yazılarla, gerçek arasında büyük fark olduğunu, yaşadığı 1 yıl içinde fark ettiğini söyledi. Andersson, İsveç'te yayınlanan Euro Turk dergisine yaptığı röportajında, Türkiye'den övgülerle bahsetti.

İstanbul'da mutluyum

Türkiye'yi eleştiren haberlerin dünya basınında çarpıtılarak yazıldığına dikkat çeken Andersson, ‘‘Türkler dünyanın en cana yakın, en iyi insanlarıdır diyebilirim. Türkiye'yi anlatan fotoğrafların sahte olduğunu anladım. Burada mutlu bir yaşam sürüyorum’’ dedi.

Kalmaya hazırım

İstanbul'un harika bir kent olduğunu iddia eden yıldız oyuncu şöyle devam etti: ‘‘Orada ne ararsanız bulursunuz. Tarih ve kültür içiçe yaşıyor. Geçmiş ve modern Türkiye'nin olağanüstü güzelliklerini İstanbul'da bulabilirsiniz. Başkanım Aziz Yıldırım ve teknik heyet isterse sözleşmemi uzatabilirim.’’

Sağlık kontrolü bugün başlıyor

Fenerbahçe'de futbolcuların sağlık kontrolleri bugün ve yarın yapılacak. Sarı lacivertlilerde önce gençler Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçecek. Yarın da yabancılarla, asların kontrollerinin tamamlanması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler