« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Andi-Oktay banko

Fenerbahçe'de ileri ikili için kızışan forma yarışında Rapaiç ve Serhat geride kalıyor. Andersson ile Oktay yeni sezonda ilk 11'in en büyük adayları.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Rapaiç orta sahaya

F.Bahçe'de Oktay'ın da transferiyle santrforlar arasındaki forma savaşı kızıştı. Geçen sezon Andersson'un sakatlık döneminde yakaladığı forma şansını iyi kullanan Serhat ve Rapaiç için bu sezon ilk 11 şansı azalıyor. Sarı lacivertlilerde ileri ikilide Andersson ile Oktay'ın görev alması ağırlık kazanırken, Rapaiç'e ya orta saha, ya da Serhat'la birlikte kulübe gözüküyor.

KRAL DA ÇIKABİLİR

Sarı lacivertli takımın nabzını tutan spor yazarlarının görüşü, Andersson-Oktay ikilisinin Fenerbahçe'nin gol yollarında yaşadığı sorunu aşacağı yönünde. Oktay ile Andersson'un birbirlerini tamamlayan bir ikili oluşturacağı görüşü yanında Fenerbahçe'nin bu sezon hem daha çok gol atması, hem de ligde bir gol kralı çıkarması bekleniyor.

YAZARLARIN GÖRÜŞLERİ

Turgay şeren

Rapaiç mücadeleyi sevmiyor

Rapaiç
ileri ikilide çabuk markaja girecek bir oyuncu, fazla mücadeleyi de sevmiyor. Orta sahada hem gol attırır, hem de atar. İleri ikilide Andersson ve Oktay oynar. Andersson geçen sezon tek santrfor oynadı, yalnız kaldı. Havadan indireceği toplarla, gol şansı olan Oktay'a faydalı olur.

can bartu

Formda bir Oktay

İLERİ
ikili iyi çalıştırılacak Andersson ve forma sokulacak Oktay'dan oluşmalı. Rapaiç orta sahada hücuma dönük, takviye olarak kullanılır. Serhat henüz F.Bahçe'de oynayacak kapasitede bir futbolcu değil. F.Bahçe santrforunun rakip üzerinde Andersson gibi bir ağırlığı olmalı.

Devrim sağıroğlu


İyi ikili olurlar

Oktay
ile Andersson yanyana oynar. Serhat ile Oktay birbirine çok benzeyen tipte oyuncular. Rapaiç'in devamlılığı yok. Andersson ve Oktay'ın değişik özellikleri var, birbirlerini tamamlayıp, daha yararlı olurlar. Andersson havadan gelenleri indirir, Oktay atak yapar. Birbirlerine kolay gol yolları açar.

Hulki ilgün

Serhat ve Oktay

Andersson
F.Bahçe'ye büyük ümitlerle transfer edilmişti. Geçen yıl geçirdiği sakatlıktan sonra yaşının da getirdiği sorunlar nedeniyle beklenilen randımanı veremedi. Andersson'dan ümitli değilim. 3-5-2 düzeninde Rapaiç, orta sahanın solunda, Revivo'nun yanında yer alır, forvet de Serhat ve Oktay'dan oluşur.

Alaettin metin

Serhat’ın şansı yok

Mustafa
Denizli forveti genelde üçlüyor, ancak Serhat'ın şansı yok. Kendine bakmıyor. Oktay'ın gelmesiyle F.Bahçe hücumdaki gol sorununu çözdü. F.Bahçe'nin gol krallığında da iddialı bir ismi olacak. İleri ikili Oktay-Anderson'dan oluşur. Tabii, Oktay'ın gelmesi, Serhat'ı da kamçılayabilir.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler