KAYSERİ HABERLERİ

Anbar'da kentsel dönüşümün temeli atılıyor

DHA
26.04.2017 - 13:13Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kentsel Dönüşüm Projesi ve Uygulaması kapsamında Anbar bölgesinde 260 dairelik sosyal konutların temelinin 28 Nisan Cuma günü törenle atılacağını bildirdi.
Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirmede, sosyal konutların büyük payı ve önemi olduğunu söyledi. Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:
“En önemli unsur, mülkiyet ve evdir. Sosyal konutlar, Melikgazi Belediyesinin adeta en önemli hizmetidir. Üstelik sosyal konutlarımız seçeneklidir. 5 ile 10 katlı, asansörlü, kaloriferli gibi seçenekler çok cazip gelmektedir. Mülkünü bir anda hazır oturulacak bir veya birkaç daire ile değişmenin gerçeği, bu projenin temelini oluşturmaktadır. Sonuçta 1994 yılında başlatılan ve bugün bütün hızı ile devam eden modern yapılaşma kapsamında, 4 bin 400‘den fazla sosyal konut yaptırıldığı gibi, TOKİ konutlarından da bu amaçla kullanılmak üzere daire satın alınmıştır. Anbar Mahallesinde temeli atılacak kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki sosyal konutlar ise 8 bloktan oluşmakta olup 260 daire inşa edilecek.” 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Anbar'da kentsel dönüşümün temeli atılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anbar'da kentsel dönüşümün temeli atılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı