Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anayasada yanlışları MHP engelleyecek

  Murat KİBRİTOĞLU-İbrahim EMÜL Cemil AĞIRBAŞER-Ahmet ÖZMEN / DHA
  06.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.10.2011 - 23:40

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir dizi ziyaret ve açılış nedeniyle gittiği Osmaniye’de, yeni Anayasa çalışmalarına katkı sağlayacaklarını, MHP olarak ülkenin bölünmesine fırsat vermeyeceklerini söyledi.

  Toprakkale İlçesi girişinde partililer tarafından karşılanan Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, şöyle dedi: “Türkiye’nin gündemi Anayasa çalışmaları üzerine odaklanacak. Hazırlık ve Uzlaşma Komisyonu önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacak. Bu komisyona, genel başkan yardımcıları Faruk Bal, Tunca Toskay ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk katılacak.”
  Partisinin geçmişten bugüne Anayasa değişikliği konusunda koyduğu hassasiyeti dikkate alarak, devlet ve ülkenin bölünmesine fırsat tanıyacak yanlışlıkları engelleyeceğini belirten Bahçeli, toplumsal talepleri karşılayabilecek, Türkiye’yi 21’inci yüzyılda layık olduğu yere getirecek dinamik Anayasanın hazırlanmasında katkı sağlayacaklarını söyledi. Bahçeli, Osmaniye Belediyesi’nin yeni sebze ve meyve halinin temelini attıktan sonra  Şirinevler Mahallesi’ndeki Oto Galericiler Sitesi’ni ziyaret etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı