Gündem Haberleri

  Anayasa Mahkemesi taşınacak

  ANKA
  29.08.2006 - 08:55 | Son Güncelleme:

  Danıştay'a Eskişehir yolu üzerindeki Halk Bankası Merkez binasının tahsis edilme kararından sonra Anayasa Mahkemesi'nin de Ahlatlıbel Yalıncak Köyü'nde PTT'nin arazisinde takas yoluyla yeni bir bina yaptıracağı ve binanın temelinin 2007'de atılacağı bildirildi.

  İstanbul Milletvekili Emin Şirin, Danıştay'ın bina sorununun çözümü için Halk Bankası binası formülünün bulunmasının ardından Başbakanlığa başvurarak, Anayasa Mahkemesi'nin durumunu anımsattı. Şirin, Bilgi Edinme Yasası kapsamında yaptığı başvurusunda, "Aynı şekilde yer sıkıntısı içinde çalışan ve itibarına hiç yakışmayan bir binada bulunan Anayasa Mahkememiz için de yeni bir bina inşası veya tahsisi düşünülmekte midir?" diye sordu.

  Başbakanlığın konuyu Yüksek Mahkemeye aktarmasının ardından Şirin'e yanıt Anayasa Mahkemesi Genel Sekreteri Kemal Başlar'dan geldi. Başlar, Anayasa Mahkemesi'nin Ahlatlıbel'e taşınacağını şöyle açıkladı:

  "Ankara ili, Çankaya ilçesi, Ahlatlıbel Yalıncak Köyü mevkiinde bulunan mülkiyeti halihazırda PTT Genel Müdürlüğüne ait 27012 ada 2 parsel nolu 63826 metrekare yüzölçümlü taşınmazın üzerinde, takas işlemlerini müteakip, yeni hizmet binamızın inşası için gerekli çalışmalar yapılmakta olup, 2007 yılında temel atılması planlanmaktadır."

  Daha önce TED Koleji de Ahlatlıbel'e taşınmıştı. Yine Bilkent Üniversitesi'nin ana kampüsünü veya bir bölümünü Gölbaşı'na taşıyacağı da ifade ediliyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı